Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Instagram'daki yeni erişim sorununa Facebook'tan açıklama geldi

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Haftaya 6 saatlik bir kesintiyle başlayan Facebook, hala bir takım teknik problemler yaşamaya devam ediyor. Şu anda kullanıcılar Instagram'a erişmekte güçlük çekiyor. "Akış yenilenemedi" gibi bildirimlerle karşılaşan kullanıcılar, konuyu Twitter gündemine taşıdı. Facebook da Twitter'dan bir açıklama yaparak bu hatayı çözmeye çalıştıklarını dile getirdi.

We’re aware that some people are having trouble accessing our apps and products. We’re working to get things back to normal as quickly as possible and we apologize for any inconvenience.

— Facebook (@Facebook) October 8, 2021Hafta başında yaşanan 6 saatlik kesintinin Sınır Geçit Protokolündeki (BGP) hatalı güncellemeden kaynaklandığını sizlere aktarmıştık. Bu yaşanan yeni problemin ise neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Facebook yalnızca elinden gelen en hızlı şekilde problemi çözmeye odaklandığını belirtiyor.

6 saatlik kesinti esnasında da Facebook, WhasApp ve Instagram'ın twitter üzerinden açıklama yapması dikkat çekmişti. Süreç boyunca Facebook uygulama ailesinin yaşadıkları, Mark Zuckerberg'i olumsuz bir yorumla Time dergisinin kapağına taşıdı. Mark Zuckerberg'in değeri 7 milyar dolar kayıp yaşarken, Zuckerberg'in serveti 120.9 milyar dolara düştü. Bu yeni kesintinin şirketin imajını derinden etkilediğini söyleyebiliriz. Daha önce yaşanan kesintinin tüm detaylarını öğrenmek için konuyla ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kaynak : Webrazzi
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.