Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, yakındaki işletmeleri keşfetmeyi kolaylaştırıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Instagram, uzun bir süre önce bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmaktan çıkmış, özellikle KOBİ'ler için bir pazar yerine dönüşürken gidilebilecek yerlerin keşfi için de bir rehber olmaya başlamıştı. Hatta dün sizlerle Instagram'ın özel mesaj (DM) için yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sunduğunu paylaşmıştık. Üstelik Instagram'daki tek yenilik bununla da sınırla değil.


Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan bir hikayeye göre Instagram, yeni haritalar özelliği ile yakındaki işletmeleri bulmayı kolaylaştırmayı odağına aldı. Söz konusu harita, yakınınızdaki popüler yerel işletmeleri keşfetmenizi sağlayan, aranabilir bir harita olacak. Harita size yakındaki yerlerin bir listesini gösterecek ve belirli bir yerle ilgili gönderileri veya yalnızca belirli işletme türlerini görmenizi sağlayacak.


Instagram'ın yeni haritasına ulaşmak için paylaşılan etiketlere tıklamak ve konumu gör demek veya harita üzerinde manuel arama yapmak yeterli. Ayrıca Keşfet sekmesinde istediğiniz bölgeyi de arayabileceksiniz. Bu sayede çevrenizdeki veya merak ettiğiniz bölgelerdeki tüm işletmeleri görmeniz mümkün olacak. Bir bölgeyi aradıktan sonra, yalnızca restoranları, barları, parkları veya diğer yerleri görmek amacıyla arama sonuçlarını daraltmak için filtreleri kullanabileceksiniz. Daha sonra kontrol etmek isterseniz konumları da kaydedebileceksiniz.

Aslında Instagram'ın sunduğu bu özellik, seneler önce, son şekli gibi olmasa da, yine vardı. Herhangi biri bir işletmeyi etiketlediğinde direkt olarak haritalara yönlendiriyor ve haritalar üzerinde rahatlıkla gezinti yapabiliyordunuz. Son dönemde bu özellik rafa kalkmıştı. Şimdi ise daha gelişmiş bir şekilde geliyor gibi görünüyor.

Şirket, bu özelliği geçen yıl belirli ülkelerde test etmeye başlamıştı. Ancak Zuckerberg'ün paylaşımına göre güncellenmiş haritalar özelliği, herkes için aktif edilmeye başlandı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.