Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram, DM için yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sunuyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram'ın alışveriş sekmesi ile karşımıza çıktığını geçtiğimiz yıllarda sizlere aktarmıştık. Alışveriş ve e-ticaret odaklı yeni bir özelliği kullanıma sunan Instagram, kullanıcılarının alışverişlerini DM (mesajlar) üzerinden gerçekleştirmelerine izin verecek.

Instagram içinde hem ülkemizde hem tüm dünyada pek çok satıcı bulunuyor. Bu satıcılar uzun bir süredir müşterileri ile Instagram DM üzerinden iletişime geçiyor. Bu durum için resmi bir destek sunan Instagram, kullanıcılarının hem DM üzerinden satıcılara soru sormasına hem de siparişlerini takip etmelerine imkan tanıyacak.

Yapılan alışverişlerin ödemelerinin de Instagram DM içinden direkt olarak gerçekleştirilebileceğini de ekleyelim. Instagram tarafından aktarılan bilgilere göre söz konusu özellikler şu an için sadece ABD'deki kullanıcılar için sunulacak.


DM üzerinden ödeme alma özelliğinin ise sadece Instagram'da işletme hesabına sahip olan nitelikli hesaplar için kullanıma sunulacağını da paylaşalım. Gelen yeni özellikler ile birlikte uygulamadan hiç çıkmadan alışveriş yapmanıza olanak tanıyan Instagram, e-ticaret konusunda önemli bir adım daha atmış oldu.

Alışveriş sekmesi ile başlayan süreç, gelen yeni özellikler birlikte hızlanarak yoluna devam ediyor. Alışveriş odaklı bir sosyal medya platformuna dönüşen Instagram'ın ilerleyen dönemlerde alışveriş ve e-ticaret odağında yeni özellikleri de platformuna eklemesi sürpriz olmayacaktır.

Şu an için sadece ABD'de kullanıma sunulan yeni alışveriş özelliklerinin diğer ülkeler için ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.