Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan Yeni Bitcoin Açıklaması

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
İngiltere Merkez Bankası Başkanı-ndan Yeni Bitcoin Açıklaması

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey katıldığı podcast yayınında yeni bir Bitcoin açıklaması yaptı. Bu açıklama ile birlikte kripto paralar ve Bitcoin’i eleştiren merkez bankası yetkilileri arasına İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey de katıldı.

“Bitcoin Yaygın Olarak Kullanılan Bir Ödeme Şekli Haline Gelemez”


Bailey, katıldığı son podcast yayınında Bitcoin’in “kullanışlı” olmadığı için yaygın olarak kabul gören bir ödeme şekli haline gelmeyeceğini iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde aralarında Avrupa Merkez Bankası başkanının da bulunduğu birçok yetkili Bitcoin’in herhangi bir özgün değeri olmadığını düşündüklerini söylemişlerdi.

Diğer Ülkelerin Merkez Bankaları da BTC ile İlgili Olumsuz Görüş Paylaşıyor


Geçtiğimiz haftalarda ise birçok yüksek profilli merkez bankası yetkilisi kripto varlıklar hakkında bazı kötü yorumlar yapmıştı.

Bugün erken saatlerde Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das; Bailey’nin yorumlarını destekleyerek kriptonun temelinde yatan bir değeri olmadığını iddia etti.

İsveç Riksbank ise geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto paraların neden para olarak sınıflandırılamayacağını açıklayan uzun bir Twitter dizisi yayınlamıştı.
En zengin ikinci kripto para milyarderi olan Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında da son on yıldır çözülemeyen ölçeklenebilirlik sorunları bulunduğu için BTC’nin ödeme sektöründe “geleceğinin olmadığını” iddia etmişti.

Bununla birlikte El Salvador kısa bir süre önce 44 ülkenin merkez bankalarından temsilcilerin katıldığı bir zirveye ev sahipliği yapmış ve Bitcoin’i anlatmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan Yeni Bitcoin Açıklaması yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.