Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Immutable, Web3 oyun ekosistemi için 500 milyon dolarlık fon kurdu

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
NFT'ler ile oyunların gelir elde edebilmesini sağlayan bir girişim olarak hizmet veren Immutable'ı geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz Mart ayında 200 milyon dolar yatırım alan ve değerlemesi 2,5 milyar dolara ulaşan Immutable, Web3 oyun dünyası için yeni bir fon kurduğunu duyurdu.

Immutable tarafından aktarılan bilgilere göre kurulan fonun büyüklüğü ise 500 milyon dolar. Immutable'ın 500 milyon dolarlık fonun temel hedefi ise Web3 ve oyunları birleştiren girişimlere ulaşmak. Kurulan fon, hem Web3 odaklı oyun girişimelerine hem de NFT tabanlı girişimlere yatırımlar yapacak.

Immutable'ın girişimler ve oyun stüdyolarının kullanımı için Immutable X isimli bir protokol sunduğunu da hatırlatalım. Immutable tarafından aktarılan bilgilere göre yeni fon ile birlikte sadece Immutable X protokolünü kullanan girişim ve oyunlara yatırımlar yapılacak.


Immutable tarafından oluşturulan fonun Web3 ve kripto dünyasının önemli yatırımcıları ile iş birliği yapacağını de ekleyelim. Immutable'ın iş birliği yaptığı yatırımcılar arasında ise BITKRAFT, Animoca Brands, Arrington Capital, Double Peak, Airtree, King River Capital ve GameStop gibi önemli isimler yer alıyor.

Girişimlere sadece maddi destek sağlamayacak olan Immutable, yatırım yaptığı firmalara oyun tasarımı, topluluk oluşturma ve pazarlama gibi alanlarda da destek sunacak.

2018 yılında James Ferguson ve Robbie Ferguson tarafından Avustralya'da kurulan Immutable, Ethereum üzerine kurduğu Immutable X protokolü ile birlikte oyunların NFT'ler ile gelir elde etmesine odaklanıyor. Immutable, yeni yatırım fonu ile birlikte daha fazla girişim ve oyunun NFT'ler ile gelir elde etmesini hedefliyor. Immutable'ın 500 milyon dolarlık yatırım fonu ile yapılacak olan yatırımları sizlere aktaracağız.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.