Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

HBO Max'ın Türkiye'deki yayın tarihi belli oldu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
HBO Max'ın Türkiye'deki yayın tarihi belli oldu. HBO Max bugün yayınladığı bir duyuru ile Avrupa'da kullanıcılara açılmasının ilk aşaması olarak 27 ülkede yayına açılacağını duyurdu. Şirket, 2022'de 7 yeni ülkede daha yayın hayatına başlayacağını açıkladı.

Söz konusu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Dijital yayın platformu, Türkiye, Hollanda, Yunanistan, İzlanda, Estonya, Letonya ve Litvanya ülkelerinde 2022'de izleyici ile buluşacak. Şimdiye kadar HBO Max'in yayına gireceği 20 ülke kesinleşmişti. Bu açıklamayla birlikte platformun, hizmet vereceği ülke sayısı 27'ye yükselmiş oldu.

Bu noktada HBO Max'in, Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network ve Max Originals gibi markaları tek çatıda topladığını hatırlatmakta fayda var. Ayrıca tüm bu markaların bu formatta Avrupa'da ilk defa kullanıcılarla bulaşacağını da söyleyelim.

HBO Max'in özellikle sinema severler tarafından tercih edilebileceğini düşünebiliriz. Ne de olsa Warner Bros. filmleri bu yıl İskandinav ülkelerinde vizyona girdikten sadece 45 gün sonra HBO Max'te satışa sunulacak. Aynı şekilde bu durumun gelecek yıl İspanya, Portekiz, Hollanda, Yunanistan, İzlanda ve Orta ve Doğu Avrupa'da geçerli olacağı düşünülüyor.

Yayın platformunun, Norveç'te aylık 10 dolar, İspanya'da ise aylık 9 euro fiyatlarıyla izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Ülkemizdeki Netflix, Mubi, Blu TV, Puhu TV, Gain, Prime Video ve Exxen gibi seçenekler izleyicilere geniş skalada çeşitlilik sunuyor. HBO Max'in de bu çeşitliliği artıracağını söylemek mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.