Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Grayscale Investments Artık SEC’e Rapor Vermeye Başlayacak

E

elif tanriverdi

Misafir
Forbes haberine göre, Grayscale Investments’in listelediği Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum Classic Trusts artık ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e rapor verecek. Böylece gelecekte ETF’lere dönüşme kolaylaşacak.

Grayscale Investments, yönetimi altında yaklaşık 50 milyon dolarlık kripto varlık bulunduruyor. Öte yandan Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert’e bağlı; dünyanın en büyük kripto varlık yönetimi firmasıdır.

Grayscale şimdiye kadar sadece, Bitcoin, Ethereum Trustlarına ve finansal raporları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderen Dijital Büyük Sermaye Fonu’na sahip. Rapor verme işlemi tıpkı Nasdaq ve NYSE’deki halka açık şirketler gibi düzenleyiciler yapacak.

Şirketin CEO’su Michael Sonnenshein’e göre; Grayscale yatırımcıları bunun gerçekleşmesini istiyor. Ayrıca, kripto trustlarını SEC raporlama şirketlerine dönüştürmenin, potansiyel olarak daha geniş yatırımcı kitlesine ulaştırabileceğini söyledi.

GrayscaleTrust’ın diğer faydalarının yanı sıra, hisselerinin kilitlenme süresi artık bir yıldan yalnızca altı aya düşürülecek. Öte yandan SEC’in güvenilirliği ile borsada işlem gören fonlara dönüştürmek daha kolay olacak.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.