Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google uygulamaları, iOS 16 kilit ekranı widgetlarını kullanıma sunmaya başladı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
WWDC 2022 çerçevesinde tanıtılan iOS 16 ile ilgili tüm detayları geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz Eylül ayında resmen kullanıma sunulan iOS 16'ın en başarılı özellikleri arasında ise kilit ekranı için widget desteği bulunuyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, diledikleri widgetları hem kilit ekranlarında hem de her zaman açık ekran özelliğinde kullanabiliyorlar. Kilit ekranı için widget desteğinin şu an için tek olumsuz kısmı ise yeni bir özellik olması sebebiyle az widget seçeneğine sahip olması.

Geçtiğimiz Eylül ayında Google uygulamalarının widgetlarının kilit ekranı için kullanıma sunulacağını da sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre söz konusu widgetlar, iOS 16 kullanıcıları için resmen kullanıma sunulmaya başlandı.

Yaklaşık 1 aydır test sürecinde olan Google uygulamalarının widgetları kısa süre içinde tüm kullanıcılara ulaşmış olacak. Şu an için Chrome, Google Drive, Google Haberler ve Gmail uygulamaları için widget desteği kullanıma sunulmuş durumda.


İlerleyen dönemlerde ise diğer Google uygulamalarının widgetlarının da iOS 16 kilit ekranına eklenmesi bekleniyor. Kullanıcılarının widgetlarını en çok beklediği uygulamalar ise Google Takvim, Google Arama ve Google Haritalar. Söz konusu widgetların tam olarak ne zaman kullanıma sunulacakları ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Gmail tarafından sunulan widget desteği ile birlikte hem hızlı bir şekilde Gmail uygulamasına ulaşabildiğinizi hem de okunmamış kaç mailiniz olduğunu kilit ekranınız üzerinden takip edebildiğinizi de ekleyelim. Başka uygulamaların desteklemesi ile birlikte kilit ekranı için widget desteği her geçen gün daha başarılı bir hale de gelecektir. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.