Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google Meet'te canlı paylaşım: Kullanıcılar Spotify, YouTube ve Kahoot!'ta ortaklaşa vakit geçirebilecek

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google'ın Meet ve Duo ürünlerini birleştireceğini sizlere daha önce aktarmıştık. Sadece Google Meet ürünü ile yola devam etmeyi planlayan şirket, Duo'nun sağladığı özellikleri Meet ürününde kullanıcılarına sunacağını açıklamıştı. Bu bağlamda Google Duo mobil uygulamasının kademeli olarak Google Meet uygulamasına dönüşürken şirket, bugün paylaştığı yeni bir gönderi ile Meet'e canlı paylaşım özellikleri getireceğini duyurdu.

Bu özellikler kapsamında Meet üzerinden görüşme yapan kullanıcılar, birlikte video izleyip, müzik dinleyebilecek. Kullanıcılar, YouTube'dan video izleyebilirken, Spotify'dan birlikte çalma listesi oluşturabilecek. Aynı şekilde kullanıcıların birlikte Heads Up!, UNO! Mobile veya Kahoot gibi oyunlar oynayabileceğini de belirtelim.

Aslına bakarsanız Google Meet'in bu yeni özelliğini daha önce Apple ve Meta ürünlerinde görmüştük. Kullanıcılar, Apple Shareplay üzerinden TV+, TikTok, Disney+, Hulu, HBO Max, NBA, Twitch, TikTok, MasterClass, ESPN+, Paramount+, Pluto TV, Apple Fitness+ ve Apple Music içeriklerini beraberizleyebiliyor.

Birlikte izleme ve dinleme özelliği nasıl çalışıyor?​


Birlikte izleme ve dinleme özelliğini kullanmak için görüntülü arama esnasında üç noktaya basarak Etkinlikler seçeneğine basın. Karşınıza çıkan eklentiler kısmından dilediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz. Meet doğrudan sizi seçtiğiniz uygulamaya yönlendirecek.Birlikte Spotify dinlemek istiyen kullanıcılar için özelliğin yalnızca Spotify Premium müşterilerine açık olduğunu söyleyelim.

Geçtiğimiz haftalarda Duo uygulamasında yayına alınan özellik, Duo'nun Meet'e dönüşmesiyle Meet'te de görünür olmaya başlayacak. Söz konusu güncellemenin bu ay boyunca devam edeceğini belirtmekte fayda var.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.