Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, Flutter, Dart ve Python ekiplerinde işten çıkarmalar yapacak

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Google'ın finans ve gayrimenkul departmanlarında işten çıkarmalar yapacağını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Şirket, büyüme gösteren bölgelere bazı görevlerin taşınmasıyla bu çıkarmaların gerçekleşeceğini belirtmişti. Google'da sular hâlâ durulmuyor.

Şirket şimdi de mayıs ayındaki yıllık geliştirici konferansı Google I/O 2024 öncesinde, önemli departmanlarının bazılarında işten çıkarmalar yapıyor. Google, bu kararın gerekçesini belirtmedi; ancak etkilenen personelin şirket içinde başka roller için fırsatlar bulabileceklerini ifade etti.

Flutter ve Dart'ta çalışanların bu karardan etkilendiği söyleniyor. Google, işten çıkarmaların normal iş akışının bir parçası olduğunu ve şirket genelinde olmadığını vurguluyor. Flutter ve Dart'ta çalışanlar, Reddit'te yaptıkları açıklamada işten çıkarmaların birçok ekibi etkilediğini belirtti. Ancak Google'dan Kevin Moore, bu durumun Flutter ve Dart projelerini etkilemediğini söyledi ve I/O etkinliğinde yeni güncellemelerin duyurulacağını belirtti. Öte yandan, Python ekibinden bazı çalışanların işten çıkarılması da dikkat çekti.

İşten çıkarmaların detaylarına ilişkin resmi bir açıklama olmamasına rağmen, işten çıkarılan personelin Google'daki açık pozisyonlara başvurabilecekleri belirtiliyor. Şirket, etkilenen personelin destekleneceğini içinde bulundukları süreçte şirket içinde veya dışında yeni kariyer fırsatlarına yönlendirileceklerini açıklıyor.

Bu gelişmeler, Google'ın stratejik hedefleri doğrultusunda yapılan bir yeniden yapılanma sürecinin parçası olarak yorumlanıyor. Şirket, bu kararın uzun vadeli büyüme ve gelişme stratejisine uygun olduğunu belirtiyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.