Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Fransa merkezli Voodoo, Türkiye'de hypercasual oyun stüdyosu kurdu

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Türkiye'deki girişim ekosisteminin en önemli parçalarından biri haline gelen mobil oyun girişimlerinin aldığı yatırımları geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Yurt dışında yer alan büyük markaların ülkemizdeki oyun pazarına olan ilgisi de artarak devam ediyor.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre Fransa merkezli oyun şirketi Voodoo, Türkiye'de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurdu. Voodoo'nun mobil oyun stüdyolarından biri olarak ülkemizde kurulan Reptom, hyper-casual türünde mobil oyunlar geliştirecek.

Reptom mobil oyun stüdyosunun kurulmasının Voodoo'nun ülkemizdeki mobil oyun ekosistemi için attığı ilk adım olmadığını da ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Voodoo'nun yerli mobil oyun stüdyosu Fabrika Games'e yatırım yaptığını 2020 yılının Eylül ayında sizlere aktarmıştık.

Fabrika Games'in ardından ülkemizdeki yatırımlarına devam da eden Voodoo, geçtiğimiz Mart ayında ise yine yerli bir girişim olan Fomo Games'in yatırım turuna katılmıştı. Voodoo, ülkemizde bir oyun stüdyosu kurara Türkiye özelindeki yatırımlarını yeni bir boyuta taşımış oldu.

Voodoo'nun oyun ekosistemi özelinde oldukça önemli bir bilgi birikime sahip olduğunu belirten Reptom stüdyo direktörü ve kurucu ortağı Murat Bilge, Reptom girişiminin bir parçası olmaktan heyecan duyduklarını da aktardı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.