Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Ferrari, ABD’de Kripto Ödemelerini Kabul Edecek mi?

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Ferrari, ABD'de Kripto Ödemelerini Kabul Edecek mi?

Ferrari, ABD’de kripto ödemelerini kabul etme kararı aldı


Ferrari‘nin bu kararı, müşterilerin talebi sonrasında alındı.

Ferrari, müşteri talepleri sonrasında, ABD’de bulunan lüks otomobilleri için kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlayacak.

Reuters’ın 14 Ekim tarihli haberine, Ferrari yetkilisi Enrico Galliera araç markasının talebini doğruladı. Ferrari’nin kripto para kabul etme kararı, müşteri ve piyasa talepler gerekçesiyle alındı.

Galliera, Ferrari‘nin kripto ödemeleri ile satmayı planladığı araçların sayısını belirtmese de araba üreticisinden yapılan siparişlerin 2025 yılına kadar dolduğunu belirtti. Ferrari’nin bu hamlesinin bir başka sebebi de potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Microsoft’un Oyun Firması Activision Satın Alımı Kriptonun İşine Yarayabilir

Üstelik ferrari’nin kripto ödemeleri için BitPay ile anlaşma sağladığı belirtildi. Yapılan iş birliği, Bitcoin ile işlem yapılmasının önünü açacak gibi duruyor. Galliera, kripto ödemesi yapılırken herhangi bir ekstra ödeme yapılmasına gerek olmadığını dile getirdi. BitPay, kripto ödemeleri yapıldığı zaman bu varlıkları fiat paraya çevirerek firmanın muhtemel volatiliteden korunmasını imkân tanıyacak.

Ayrıca bir başka araç şirketi olan Tesla, 2021 yılında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlasa da daha sonra çevresel endişeleri gerekçe sunarak bu ödeme yöntemini devam ettirmedi.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Kripto Bloğu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ferrari, ABD’de Kripto Ödemelerini Kabul Edecek mi? yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

geometrydash

Yeni üye
lol beans Nice content, important and fantastic design, as well as share of nice stuff with good thoughts and concepts, loads of great knowledge and inspiration, both of which I require, and many thanks for offering such helpful information here.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.