Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

FCA Başkanı, Kripto Para Reklamlarına Kardashian Örneği!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Son zamanla kripto paralara olan ilginin artmasıyla regülatörlerin de dikkatini çekti. Kripto paralara ilişkin son uyarı ise İngiliz regülasyon kurumu FCA’in başkanı Charles Randell’dan geldi.
Geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kımyetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından küçük yatırımcıları kripto paralara karşı uyaran açıklama yapmıştı. Şimdi ise Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA) başkanı Charles Randell, uyarıda bulundu. Randell, token çıkaran şirketlerin, sürekli olarak kontrol edilmesi gerektiğini ve sosyal medya reklamlarının denetleme altında olması gerektiğini söyledi.

Uluslararası Cambridge Sempozyumu’nda konuşan FCA başkanı; ihraç eden şirketlerin daha sıkı kontrol altında olmasının önemine ve internet sitelerindeki reklam kampanyalarına değindi. Öte yandan Randell iyi bir finansal regülasyon inovasyonunu destekleyeceğini şu sözlerle ifade etti; “Etkili bir regülasyon sistemi için uluslararası iş birliği ve bazı standartlar gereklidir. Bunlar olmazsa, dış müdahaleye açık olan yatırımcıları korumamız mümkün olmaz. Spekülatif varlıklar karşısında birçok kez uyarılarda bulunduk. Ayrıca bu varlıklar, token’lar ya da kripto paralar bizim tarafımızdan regüle edilmiyor. Bu token’ları çıkaranların sıklıkla regüle edildiği bir sistem olmalıdır.”Randell, kripto paraların sosyal medya kanallarında öne çıkarılması ve reklamlarının yapılmasıyla ilgili Kim Kardashian’ı örnek verdi. İngiliz regülasyon kurumu FCA’in başkanı; “Bu konu beni Kim Kardashian’a getiriyor. 250 milyonluk Instagram takipçi kitlesine, Ethereum Max Topluluğu’na girip bu token’ı almalarını söylemesi bence, tarihin en büyük kitle erişimi sağlanan finans reklamı olabilir. Ona bu soru sorulduğunda Instagram kurallarınca bunun bir reklam olduğunu söyledi. Ancak Ethereum Max’ın, Ethereum ile karıştırılmaması gerektiğini söylemedi. O token, kripto para borsalarını dolduran yüzlerce token’dan sadece bir tanesiydi. Tabii ki ‘bu token bir dolandırıcılıktır’ diyemem. Özellikle sosyal medya ünlüleri düzenli olarak dolandırıcılardan ödeme alıyorlar. Spekülasyona dayalı şekilde ‘pump ve dump’ hareketleri yapılıyor. Bazılarının hiç vârolmayan coin’lerin bile reklamını yaptığını gördüm” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!FCA Başkanı, Kripto Para Reklamlarına Kardashian Örneği! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.