Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

FWTR Facebook’ta Oto Sansür Revize Edildi!

Facebook Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Facebook.Web.TR sitemizde yayınlanmıştır.

FWTR RSS

Moderator

Yapay zeka ile tüm paylaşımların anlık olarak kontrol edildiği Facebook, sansür kurallarında esnemeye gitti. Facebook, Instagram, WhatsApp gibi milyarlarca kişinin düzenli olarak ziyaret ettiği sosyal platformların sahibi Meta şirketi Gözetim Kurulundan yeni bir karar çıktı.​


Facebook, içerik kontrolünde yetişkinlere özel içerik paylaşımına hiçbir zaman izin vermedi. Kullanıcıların paylaşımlarını da sürekli olarak inceleyerek, çeşitli yaptırımlara tabii tuttu. Hatta bazı fotoğraflarda herhangi bir ihlal olmasa bile yapay zeka tarafından çıplaklık gibi sebeplerden dolayı içerikleri kaldırıp, hesabı askıya aldı. Kullanıcıların hesaplarında meme ucunu belli eden ince tshirt giyilmiş fotoğraflarda cezai yaptırımlara tabi tutuldu.

Meta Gözetim Kurulu toplantısında alınan karar ile bazı esnemeler gerçekleştirildi. Haberin devamı için Facebook.web.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

The post Facebook’ta Oto Sansür Revize Edildi! appeared first on Facebook Türkiye.

Okumaya devam et...
 

Metaren

Administrator
Yönetici
Yarın öbürgün haberlerde izleriz. Facebook'ta milyonlarca travesti , gay var diye! Çünkü bu kural esnekliği tüm +18 içerikli paylaşım yapmak isteyenleri hesap cinsiyetini revize etmeye sevk ediyor.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.