Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Facebook’ta Mesajları Silme ve Arşivleme

FWTR RSS

Moderator
Facebook’ta bir konuşmayı nasıl silerim?

Messenger uygulamasıyla veya messenger.com ile ilgili yardım için Messenger Yardım Merkezi‘ni ziyaret edin.Facebook’taki bir konuşmayı silmek için:

1. Facebook’un sağ üst köşesindeki
    assets
    simgesine tıklayın.
  2. Silmek istediğiniz konuşmayı açın.
  3. Sohbet penceresinin üst kısmındaki
    assets
    simgesine tıklayın ve Konuşmayı sil‘i seçin.
  4. Onaylamak için Konuşmayı Sil‘e tıklayın.

Bir konuşmayı mesaj gelen kutusundan silmeniz de mümkündür:

assets
    simgesine tıklayın ve ardından alt taraftaki Tümünü Messenger’da Gör‘e tıklayın.
  2. Silmek istediğiniz konuşmayı açın.
  3. Sohbetler kısmında, fareyi silmek istediğiniz konuşmanın üzerine getirin ve
    assets
    simgesine tıklayın.
  4. Sil > Sil‘i seçin.

Not: Bir konuşmayı sildiğinizde, bu işlemi geri alamazsınız.Bir konuşmayı gelen kutunuzdan sildiğinizde, söz konusu mesajın veya konuşmanın arkadaşınızın gelen kutusundan silinmeyeceğini aklınızda bulundurun.

Facebook’ta silinen mesajları geri getirebilir miyim?

Messenger uygulamasıyla veya messenger.com ile ilgili yardım almak için Messenger Yardım Merkezi‘ni ziyaret edin.Hayır. Bir mesajı sildiğinizde, o mesaj gelen kutunuzdan kalıcı olarak kaldırılır. Bunun yerine, gelen kutunuzdan gizlemek için mesajı arşivleyebilirsiniz.

Facebook’ta bir konuşmayı nasıl gizlerim?

Messenger uygulamasıyla veya messenger.com ile ilgili yardım almak için Messenger Yardım Merkezi‘ni ziyaret edin.Bir konuşma arşivlendiğinde, o kişiyle bir sonraki sohbetinize kadar konuşma gelen kutunuzda gizlenir. Bir konuşma silindiğinde, bu konuşma Sayfanızın gelen kutusundan kalıcı olarak kaldırılır.Bir konuşmayı arşivlemek için:

1. messenger.com adresine gidin.
  2. Sol tarafta farenizi, arşivlemek istediğiniz konuşmanın üzerine getirin.
  3. Konuşmanın sağındaki
    assets
    simgesine tıklayın.
  4. Gizle‘ye tıklayın.

Bunu yaptığınızda, konuşma geçmişi saklanır ve konuşmayı daha sonra bulabilirsiniz. Aynı kişi size yeni bir mesaj gönderirse, arşivlenen konuşma gelen kutunuzda yeniden belirir ve yeni mesaj bu konuşmaya eklenir.İsterseniz mesajları silebilirsiniz, ancak sildiğiniz mesajları geri getiremezsiniz.

Facebook’ta gizlenen konuşmaları nasıl görebilirim?

Arşivlenmiş belirli bir konuşmayı bulmak için, Facebook’ta bir konuşma için nasıl arama yapacağınızı öğrenin. Arşivlenmiş mesajlar arama kısmında görünür.Tüm arşivlenmiş konuşmaları da görebilirsiniz. Facebook’taki arşivlenmiş tüm sohbet konuşmalarını görmek için:

assets
    simgesine tıklayın ve ardından alt taraftaki Tümünü Messenger’da Gör‘e tıklayın.
  2. Sol üstteki
    assets
    simgesine tıklayın.
  3. Gizlenen Sohbetler‘e tıklayın.

Facebook sohbette bir konuşmayı veya mesajı nasıl ararım?

Facebook sohbet konuşmaları veya Facebook sohbet konuşmalarındaki belirli bir mesaj için arama yapabilirsiniz.Facebook’ta bir sohbet konuşmasını aramak için:

assets
  2. Sol üst köşedeki
    assets
    Messenger’da Ara‘ya tıklayın.
  3. Bir ad veya anahtar sözcükler için arama yapın. Bir anahtar sözcük için arama yapıyorsanız, Mesajlarda şunu ara: “[anahtar sözcük]” seçeneğine tıklayın.

Facebook’ta bir sohbet konuşmasındaki belirli bir mesajı aramak için:

assets
  2. Aramak istediğiniz konuşmayı açın.
  3. Sağ taraftaki Konuşmada Ara‘ya tıklayın.
  4. Konuşmanın üst kısmında görünen arama çubuğunda bir anahtar sözcük için arama yapın.

Okumaya devam et...