Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Haber Akışında Görmek İstediklerini Düzenle

FWTR RSS

Moderator
Katılım
20 May 2021
Mesajlar
28
Sosyal medya devi aktif kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için ise, yüzlerce güncellemeyi test ediyor. Facebook tarafından kullanıcıların, daha uzun süre platformda kalması için yeni güncelleme hazırlanıyor.

Kullanıcıların, platform içerisindeki aktivitelerini artırmayı hedefleyen yeni güncelleme dikkat çekti. Öyle ki, Facebook kullanıcıları haber akışını düzenleyebilecek. Görüntülemek istediği paylaşım kaynağının ağırlığını tercih kendisi tercih edebilecek.

facebook-1.png

Haber akışında yayınlananları görüntüleme ayarı

Haber Akışı İle İlgili Facebook Güncellemesi​


Yapılacak olan yeni güncelleme ile kullanıcı panelindeki ayarlar detaylandırılacak. Facebook üyeleri, haber akışında üç kategori üzerinden haber akışı önceliği belirleyebilecek.

  1. Aile ve Arkadaşlar
  2. Gruplar
  3. Sayfalar

Takip ettiğiniz; aile ve arkadaşlarınızın, grupların veya sayfaların tek tek öncelik seviyesini seçebileceksiniz. Böylelikle, daha fazla öne çıkartma, daha az görüntülenme veya normal seviye seçimi yapabilirsiniz.

Reklam Verenlere Özel İmtiyaz​


Haber akışı ile ilgili güncellemede reklam verenlerin yetkileri de artıyor. Güncelleme ile reklam verenler, reklamlarının yayınlanmasını istediği alanı seçebilecek. Ayrıca hangi konulardan kaçınacaklarını da kendileri tercih edebilecekler.

Facebook’ta yapılacak güncelleme, tüm yanlış bilgi sorununu çözmeyecek olabilir, ancak bu büyük bir adım. Kullanıcılara Facebook özet akışında ne görmek istediklerini seçme olanağı verecek ve insanlar içeriklerden daha fazla zevk olacak

Şuan test aşamasında olan bu özellikler, sadece İngilizce konuşan küçük bir grup üzerinden test ediliyor.

Okumaya devam et...
 

Benzer konular

Reklam