Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Eski Hindistan Merkez Bankası Yetkilisinin Kripto Para Açıklaması!

E

elif tanriverdi

Misafir
Hindistan Merkez Bankasının eski başkan yardımcısı R. Gandhi; kripto paraların para birimi olarak kabul edilemeyeceğini ama varlık sınıfı olarak tanınması gerektiğini açıkladı.

  • Gandhi, kripto para birimlerinde temelinde tüm şartları karşılamadığını ve bu nedenle birer ödeme aracı olarak görülemeyeceğini söyledi.
  • 2014-2017 tarihleri arasında Hindistan Merkez Bankasının (RBI) başkan yardımcılığını üstlenmiş isim, salı günü Hindistan İnternet ve Mobil Derneği tarafından salı günü düzenlenen konferansta açıklama yaptı.

Gandhi, kripto paraların anonimlik ve bağımsızlık ilkelerine dayandığını bu sebeple ne vergilendirildiğini ne de takip edilebildiğini şu sözlerle aktardı; “Ama her toplumun, paydaşlarca uyulması beklenen kuralları vardır ve buna uymayanlar cezalandırılır. Devletler, ekonomik işlemler söz konusu olduğunda vatandaşlarına özgürlük tanımak isterler. Yükümlülükleri uygular, gelirden ve değer artışı kazançlarından vergi alırlar. Bu nedenşe her türlü ekonomik faaliyet, bu gibi şeylere tabi olmalı.” yorumunu ekledi.

RBI eski başkan yardımcısı ise; “Bunları birer para birimi olarak değil bir varlık olarak görüp; böyle kabul ettiğimizde regüle etmek daha kolay olacaktır.” dedi.

Gandhi, kripto para vergileri hakkında, bu işlemlerin takip edilebiliyor olması gerektiğini söyledi. Kripto varlıkları regüle etmek için hazırlık aşamasında olan Hindistan’ın maliye bakanı Nirmala Sitharaman ise; geçen ay söz konusu yasa için kabineden onay beklediklerini söylemişti.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.