Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Endonezya’da Kripto Para Yasağı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Endonezya-da Kripto Para Yasağı

Kripto Paraya olan ilginin ciddi şekilde arttığı Güney Asya bölgesinin en büyük ekonomilerinden biri Endonezya’da finans şirketlerine kripto para yasağı geldi. Finansal Hizmetler Otoritesi, birçok finans şirketini kripto paralar konusunda uyardı. Regülatör yaptığı resmi açıklamada; kripto paralarla yapılan tüm işlemlerin finans şirketleri için yasaklandığını belirtti. Resmi açıklama Instagram üzerinden duyuruldu.

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Endonezya’da özellikle son bir yılda GameFi alanında büyük bir benimseme yaşanmıştı. Ülkenin finansal regülatörü olan Finansal Hizmetler Otoritesi, finansal şirketler için kripto para kullanımını yasakladı. Ayrıca dijital varlıklarla işlem yapan yapan şirketlere ekstra kısıtlamalar getirdiğini duyurdu.

Reuters’ın yaptığı habere göre; regülasyon kurumu, finansal şirketlerin dijital varlık ticaretini kullanma, pazarlama ve kolaylaştırma olmak üzere kripto paralarla ilişkili neredeyse bütün operasyonları yasakladı.

Instagram üzerinden yapılan açıklamada; düzenlemenin amacının, dijital varlıklardan ötürü oluşabilecek zararı minimize etmek olduğu ifade edildi. Amatör yatırımcıların bu sektördeki riskleri dikkate almadıkları da belirtildi. Otorite ayrıca, vatandaşları kripto para endüstrisindeki “Ponzi Şeması” adı verilen dolandırıcılığa karşı uyardı. Daha önce Tayland ve Singapur merkez bankaları da vatandaşlarına benzer uyarılarda bulunmuştu.
Endonezya, Pakistan ve Hindistan bilindiği üzere kripto para benimsenmesinin en çok yaşandığı ülkeler arasında. Güney Asya ülkesinde 2020 yılında yaklaşık 6 milyar dolar olan kripto para endüstrisi 2021’ 60 milyar dolara çıktı.

Bize Telegram’dan Takip Edin!Endonezya’da Kripto Para Yasağı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.