Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

En Ucuz Hosting Fiyatları: En Ucuz Web Hosting Sunan 5 Firma

  • Konbuyu başlatan Burak Oran
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

En ucuz hosting fiyatlarını sağlayan firmalara yer verdiğim bu yazımda listeleme yaparken firmaların belirli bir kalite standartı taşıyıp aynı zamanda uygun fiyatlı hosting paketleri sunmalarını hedefledim.

Yani burada listelediğim tüm firmalar öyle merdiven altında kurulmuş, korsan yazılım lisanslarıyla hizmet verip ucuzluk algısı yaratan firmalar kesinlikle değil. Hepsi sektörde uzun süredir var olan, hosting alanında belirli bir kalite standartını yakalamış, güvenilir ve hizmet aldığınıza asla pişman olmayacağınız firmalardır.

Öncelikle firmaların sunduğu uygun fiyatlı hosting paketlerinin fiyatlarının ve özelliklerinin karşılaştırmasını yapalım:

En Ucuz Hosting FirmalarıFiyat
(Yıllık)
Barındırılabilir
Site Sayısı
Trafik
(Aylık)
Disk
Alanı
E-Posta
Hesabı
cPanel
Güzel Hosting99,90 ₺ (+KDV)1 Adet15 GB1 GBLimitsizYok*
Veridyen124,06 ₺ (+KDV)1 Adet10 GB512 MB2 AdetVar
Cenuta168,24 ₺ (+KDV)1 AdetLimitsizLimitsizLimitsizVar
Turhost176,52 ₺ (+KDV)1 Adet10 GB1 GB10 AdetVar
Alastyr$ 8,53 (+KDV)1 AdetSınırsız1 GBLimitsizVar

* cPanel yıllık +96₺ ücret farkıyla kullanılabilir.

# Yukarıdaki tabloda şu an için en ucuz web hosting veren firmaları ve sundukları paketlerde yer alan başlıca özellikleri görüyoruz.

Tabloya göre en ucuz hosting paketi sunan firma Güzel Hosting olarak görünüyor. Ancak hosting paketlerinde sunulan özelliklere de baktığımızda yani bir nevi fiyat performans olarak değerlendirdiğimizde Cenuta firmasının en uygun hosting paketini sunduğunu görebiliriz.

Mesela Güzel Hosting’in sunduğu ucuz hosting paketinde aylık 15 gb trafik sınırlandırması bulunuyor. Disk alanı 1 gb olarak belirlenmiş. Ayrıca hostinginizde cPanel olmasını isterseniz de ayrıca aylık 96 ₺ ek bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Cenuta firmasında ise yıllık hosting fiyatı daha yüksek olsa da hem trafik hem de disk alanı konusunda herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Ayrıca cPanel için ayrıca bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Yani firma size ucuz sınırsız hosting sunuyor.

Burada şunu anlatmak istiyorum: Hosting fiyatlarını değerlendirirken, özellikle yeni bir web sitesi kurma girişiminde bulunuluyorsa elbette bütçeyi göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Ancak bütçe değerlendirmede sadece fiyata odaklanmak yerine minimum bütçe ile maksimum özelliklere sahip olabilmeyi amaçlamak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü kısıtlamalara maruz kalmak hem özgürce hareket etmenizi engeller hem de ileride cebinizden daha çok para çıkmasına neden olabilir.

Bu nedenle en ucuz hosting firmaları değerlendirmesi yaparken sunulan hosting paket özelliklerini de mutlaka göz önüne almanızı öneriyorum.

# Size verebileceğim bir başka tavsiye de hosting paketi süre seçimi hakkında olacak.

Hosting firmaları uzun süreli hosting paketi alımlarında aylık bazda fiyatlarını daha aşağıya çekiyorlar. Mesela aylık 17 ₺ olan bir hosting paketini 1 yıllık alırsanız bu paket size aylık 14 ₺’ye geliyor. Daha da uzun süreli alım yaptığınızda ise paket fiyatı 8 ₺’ye kadar düşebiliyor.

Böylece hosting paketiniz için hem daha az ödemiş oluyorsunuz hem de potansiyel fiyat artışlarından seçtiğiniz süre boyunca etkilenmiyorsunuz.

Hosting fiyatları maalesef dövize endeksli olduğundan uzun süreli alımlar fiyat artışları konusunda size büyük bir avantaj kazandırıyor.

Eğer kuracağınız site özellikle yeni bir girişimse alacağınız hosting paketi en az 1 yıllık olarak almanızı tavsiye ederim. Çünkü bir web girişiminin elbette başarısız olma ihtimali her zaman için vardır ancak 1-2 aylık bir siteyi başarı yönünden değerlendirmek çok yanlış olacaktır. Bu girişimin başarısız olup olmayacağı 8 ila 12 ay içerisinde belli olur.

Bu nedenle hosting süre seçimini en az 1 yıllık yapmak her yönden avantaj sağlayacaktır. Keza zaten şirketler için kurulacak kurumsal siteler gibi uzun soluklu siteler için daha da uzun süreli alımlar kârlılık açısından en doğru tercih olacaktır.

# Ucuza hosting sağlayan firmalar ile ilgili bir tavsiyem daha olacak. Bu firmalardan bazıları bir üst paket seçimlerinden ilk yıl için ücretsiz domain de hediye ediyorlar.

Yani sundukları en uygun web hosting paketlerinden belirli üst paketlerden birini yıllık olarak aldığınızda, ayrıca satın almanız gereken domain adresi de bu paketlerle birlikte ilk yıl için size hediye ediliyor.

Böylece yıllık en az 180 ₺ gibi bir fiyata alabileceğiniz domain adresini de bedavaya getirmiş oluyorsunuz.

En ucuz hosting fiyatları değerlendirmesi yaparken paket seçiminde bedava domain kriterini de göz önüne alarak daha da kârlı bir seçim yapabilirsiniz.

# Yukarıdaki tabloda yer verdiğim hosting firmaları mevcut hosting firmaları içerisinde yıllardır hizmet veren, kendilerini kurumsal anlamda kanıtlamış, en güvenilir ve en kaliteli firmalardır. Firmaları verilerle detaylıca incelediğim En İyi Hosting Firmaları yazımı inceleyerek bunu siz de görebilirsiniz.

Yazının devamında ise tablodaki ucuz ve kaliteli hosting sunan bu firmalar, paketlerinde hangi özellikleri sunuyor detaylıca bilgi vermeye çalışacağım.

Cenuta

Hosting En Ucuz - Cenuta

En Ucuz Hosting Firmaları – Cenuta


Uygun fiyatlı hosting sunan firmalar arasında ekonomik hosting paketlerinde en yüksek özellikleri sunan Cenuta, fiyat performans açısından öne çıkıyor.

Keza ben blogumda bir çok site açma rehberimi de bu hosting firması üzerinden anlatıyorum. ( Bkz: Restoran Sitesi Nasıl Kurulur?, Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?, Kurumsal Web Sitesi Nasıl Kurulur? Kişisel Web Sitesi Nasıl Kurulur? gibi )

Benim özellikle bu firma üzerinden anlatımlarımı yapmamın sebebi ise Cenuta’nın gerçekten çok uygun fiyatlara yüksek özellikli hosting paketleri sunmasının yanı sıra gerek performans açısından gerekse de müşteri desteği adına üst düzey bir hosting deneyimi yaşatmasıdır.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfada üst menüdeki Hosting seçeneği üzerine geldiğinizde çıkan Ucuz Hosting seçeneğine tıklayarak, ekonomik web hosting olarak sunulan farklı özelliklere sahip dört paketi görebilirsiniz.

Burada sunulan ucuz hosting paketlerinde disk alanı, aylık trafik ve e-posta hesabı konusunda herhangi bir sınırlandırma bulunmuyor. Ücretsiz günlük yedekleme, ücretsiz SSL, LiteSpeed desteği de tüm paketlerde mevcut.

En ucuz hosting paketinde sadece 1 adet site barındırabiliyorsunuz. Bu pakette 1 çekirdek işlemci (CPU) ve 1 gb bellek (RAM) sunuluyor.

Diğer paketleri de incelerseniz daha fazla sayıda site kurabilme, daha yüksek işlemci ve bellek değerleri, hatta ücretsiz domain adresi özelliklerine sahip olduğunu görebilirsiniz.

Hosting ödemelerinizi ayrıca kredi kartınıza 12 aya varan taksitlerle yapabiliyorsunuz. Hem yıllık alımlarda aylık olarak daha fazla kâr edebilmeniz hem de potansiyel fiyat artışlarından etkilenmemek adına alımlarınızı en az 1 yıl olarak yapmanızı öneririm.

Güzel Hosting

Ucuz Linux Hosting - GüzelHosting

En Ucuz Hosting Firmaları – GüzelHosting


Ucuz web hosting sunan firmalar arasında en düşük hosting paketi fiyatı sunan firma Güzel Hosting.

Buraya tıkladığınızda açılan sayfadaki üst menüden Hosting seçeneği üzerine geldiğinizde seçeneklerden Standart Web Hosting‘e tıklayarak uygun fiyatlı hosting paketlerini görebilirsiniz.

Sunduğu en ucuz hosting paketleri içeriğine baktığımızda tek eksik olarak cPanel sağlamamasını görüyoruz. Aldığınız hostingde yine cPanel kullanabilmeniz mümkün ancak bunun için aylık ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Firmanın sunduğu tüm paketlerde ücretsiz SSL, LiteSpeed desteği, standart Ddos koruması, limitsiz e-posta hesabı olanakları mevcut.

En ucuz hosting paketinde disk alanı 1 gb, aylık trafik ise 15 gb ile sınırlandırılmış. Buna rağmen 2 çekirdek işlemci (CPU) ve 2 gb bellek (RAM) sağlanıyor.

Ayrıca ucuz windows hosting arayışınız varsa tablonun üst tarafındaki seçeneği kullanarak uygun fiyatlı Windows hosting paketlerini de görebilirsiniz.

Eğer en ucuz hosting arayışınızda cPanel sizin için bir kriter değilse ve disk alanı ve trafik sınırlandırması sorun olmayacaksa bütçeniz için en uygun seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

Veridyen

Ucuz Hosting Satın Al - Veridyen

En Ucuz Hosting Firmaları – Veridyen


Ucuz ve kaliteli hosting arayışınızda değerlendirebileceğiniz bir başka firma da Veridyen. Bu firma da bütçe dostu ucuz hosting paketleri sunuyor.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfada üst menüden Hosting >> Ucuz Hosting yolunu izleyerek firmanın sunduğu ekonomik hosting paketlerini görebilirsiniz.

Farklı özelliklere sahip üç pakette de cPanel, ücretsiz SSL, haftalık yedekleme hizmeti mevcut. Bu ekonomik hosting paketlerinde en fazla bir adet web sitesi barındırabiliyorsunuz.

En ucuz hosting paketinde 512 mb disk alanı, 1 gb bellek (RAM) ve 1 çekirdek işlemci (CPU) sunuluyor. En fazla 2 adet e-posta hesabı açabiliyorsunuz. Aylık web trafiği sınırı ise 10 gb.

En ucuz windows hosting arayışında olanlar için de Plesk panel desteğiyle aynı özelliklere sahip uygun web hosting paketleri sunuluyor. Bu paketleri ekranın üst kısmındaki Windows seçeneğine tıklayarak görebilirsiniz.

Turhost


Ucuz Web Hosting Fiyatları - Turhost


En Ucuz Hosting Firmaları – TurhostTurhost, Türkiye’nin en performanslı sunucularına sahip bir hosting firması. Bunu sağlamak elbette ciddi bir maliyet gerektirir. Bu yüzden genel olarak sundukları hosting paketleri için belirledikleri fiyatlar diğer firmalara göre bir tık fazla olabilir.

Ancak yine de ucuz ve kaliteli hosting hosting arayışında olanları da memnun edecek hosting paketleri mevcut.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sayfada üst menüden Hosting >> cPanel Hosting yolunu izleyerek firmanın sunduğu uygun fiyatlı hosting paketini görebilirsiniz.

Burada sunulan en ucuz hosting paketinde 1 gb bellek (RAM), 1 gb disk alanı ve 1 çekirdek işlemci (CPU) sunuluyor. Aylık sunulan web trafiği 10 gb ile sınırlandırılmış. 10 adete kadar da e-posta hesabı oluşturabiliyorsunuz. Yine diğer firmalar gibi bu hosting paketi için en fazla 1 adet web sitesi kurabiliyorsunuz.

Turhost 10 yıldan fazla süredir hosting hizmeti veriyor. Türkiye şartlarında bulup bulabileceğiniz en kaliteli hosting hizmetini bu firmadan alabilirsiniz. Keza ben de sitemi şu an bu firmanın dedike sunucularında barındırıyorum.

Özetle hem ucuz hem de kaliteli bir hosting olsun diyorsanız tercihinizi mutlaka bu firmadan yana kullanmanızı tavsiye ederim.

Alastyr

Uygun Fiyatlı Hosting - Alastyr

En Ucuz Hosting Firmaları – Alastyr


En ucuz hosting fiyatları veren firmalar arasında son olarak yer vermek istediğim diğer bir alternatif ise Alastry.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz firmanın sayfasında üst kısımdaki menüden Hosting >> Ekonomik Hosting yolunu izleyerek uygun fiyatlı hosting paketlerine ulaşabilirsiniz.

Firma uygun fiyatlı olarak ayrı özelliklere sahip üç ayrı paket sunuyor. Tüm paketlerinde cPanel ve Litespeed desteği sunuluyor. Yine tüm paketlerde aylık trafik ve e-posta hesabı oluşturma sınırlandırması bulunmuyor.

En ucuz hosting paketinde 1 adet web sitesi kurabiliyorsunuz. Disk alanı olarak da 1 gb kullanım hakkınız mevcut.

Özellikle limitsiz trafik ve e-posta hesabı oluşturabilme imkanı sunması bu firmayı diğerlerinden ayıran önemli bir olanak olarak değerlendirebiliriz.

Bu firma 2002 yılından beri hizmet vermekte. Sektörde güvenilir bir konumda yani. Projeleriniz için başlangıç aşamasında bu firmayı güvenle tercih edebilirsiniz.En Ucuz Hosting Fiyatları: En Ucuz Web Hosting Sunan 5 Firma başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

En Ucuz Hosting Fiyatları: En Ucuz Web Hosting Sunan 5 Firma Burak Oran
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.