Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

En İyi WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: 15+ [Sürekli Güncel]

• Konbuyu başlatan Burak Oran
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

Sosyal paylaşım eklentisi bir web sitesi için olmazsa olmazlarındandır . Eğer sosyal paylaşım için bir eklenti kullanmıyorsanız, paylaşımlarla gelecek potansiyel trafiği ve parayı masada bırakıyorsunuz demektir.

Buraya kadar zaten çoğu insan aynı fikirde asıl problem hangi sosyal paylaşım eklentisi siteniz için en iyisi ve hangisi sitenizin trafiğine ve dolaylı olarak da tabi ki işinize optimum seviyede katkı sağlayacak nitelikte?

Bu yazımda, yaptığım araştırmalara ve tecrübelerime dayanarak sizlere en iyi wordpress sosyal paylaşım eklentileri nelerdir, detaylı inceleyerek listelemeye çalıştım.

En İyi Sosyal Paylaşım Eklentilerini Nasıl ve Nereden Buldum?

En iyi WordPress sosyal paylaşım eklentisi listesine geçmeden önce size bu tür eklentileri nasıl bulduğumdan ve incelediğimden bahsetmek istiyorum. Böylece siz de kendi eklenti araştırmalarınızı rahatça yapabilirsiniz.

Gerçekten kaliteli ve sitenize kazandırmak istediğiniz işlevleri hem görsel hem de fonksiyonel olarak yerine getirebilecek eklentileri bulabileceğiniz dünya çapında birkaç sağlayıcı mevcut.

Bu sağlayıcılardan biri ve açık ara en popüleri de Envato Market Envato markette sadece WordPress eklentileri değil, WordPress temalarından hazır grafiklere, özel scriptlerden Youtube videolarınızda kullanabileceğiniz özel müziklere kadar her türlü katma değeri yüksek üretimi bulabilirsiniz.

Envato Market bir çok mağazaladan oluşan bir yapı aslında.

WordPress özelinde kullanabileceğiniz temaları ThemeForest ( bkz. ThemeForest Kullanım Rehberi ) mağazasında, WordPress sosyal paylaşım eklentisi gibi siteniz için lazım olan kaliteli eklentileri de CodeCanyon mağazasında bulabilirsiniz.

Mesela ben bu en iyi wordpress sosyal paylaşım eklentisi listesini hazırlarken CodeCanyon mağazasında araştırmalar yaptım. Şuradan siz de mağazaya gidebilirsiniz. Sitenin ana menüsündeki Code başlığı altındaki WordPress seçeneğine tıklayın.

Önümüze gelen sayfada bulunan arama kutusuna, aradığımız WordPress eklentisi ile ilgili anahtar kelimeler yazıp arama yapın.

Arama sonucunda açılan listeden seçenekleri kullanarak puanı en yüksek olandan, en çok satanlara, en çok indirilenlere vs. göre aramamızı özelleştirerek size en uygun eklentiyi bulabiliyorsunuz.

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi Bulma

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi Bulma

Ben ise;

Altta sunduğum bu en iyi wordpress sosyal paylaşım eklentisi listesini hazırlarken, yine size hemen üstte anlattığım yolu takip ederek, aratma kısmına “social” “social share” “social share buttons” gibi anahtar kelimeler yazıp, aratmalar yaptım.

Arattığım kelimeler ile de yakından alakalı olarak markette var olan neredeyse tüm sosyal paylaşım eklentilerini inceledim.

İncelemelerimi yaparken de tüm bu sosyal paylaşım eklentilerin sunduğu özelliklere, web sitelerine kattıkları işlevlere, kapsamlarına, yani kısacası eklentileri edindiğimde benim sitemde ne gibi kazanımlar yaratacaklarına baktım.

Bunu da hem eklentilerin satış sayfasındaki işlevlerini anlatan detaylı açıklamalarına göz atarak, hem de yine eklentilerin satış sayfasında bulunan Live Privew butonuna tıklayarak,

Eklentinin nasıl çalıştığını göstermek amaçlı eklenti kodlayıcıları tarafından hazırlanmış tüm fonksiyonları ile çalışır vaziyette potansiyel alıcılara sunulan canlı demo sayfalarına gidip, tek tek tüm işlevlerini canlı bir şekilde deneyerek tecrübe ettim.

Bunları algıladıktan sonra da eklentilerin indirilme sayılarına ve aldığını puanlara bakıyorum. Son olarak ise eklentiye yapılan yorumlara bakarak eklentiyi edinip edinmeyeceğime karar veriyorum.

Siz de bu yöntemle WordPress siteniz için kendinize en uygun tema veya eklentiyi bulabilir, sitenize katmak istediğiniz fonksyionları en iyi şekilde yerine getirecek eklentileri bulabilirsiniz.

Not:Eğer eklentilerin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Themeforest’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımda satın alma işlemlerinin nasıl yapılacağını da anlattım. Takıldığınız yerde bakabilirsiniz, bilginiz olsun.

Şimdi gelelim en iyi WordPress sosyal paylaşım eklentisi listesini paylaşmaya:

Easy Social Share Buttons for WordPress

Easy Social Share Buttons WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi
En İyi WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi Easy Social Share Buttons

WordPress sosyal medya butonları ekleme konusunda tam kapsamlı bir eklenti arıyorsanız Easy Social Share Buttons eklentisi doğru tercih olacaktır. Çünkü bir sosyal medya paylaşım eklentisinden beklediğiniz her şey bu eklentide mevcut.

Şimdiye kadar yaklaşık 30 bin WordPress kullanıcısının tercih ettiği ve olumlu puan verdiği eklenti bu alanda iddialı olduğunu kanıtlamış durumda.

Peki eklentinin bu kadar çok kişi tarafından tercih edilmesinin sebebi nedir?

Not: Bu arada ben de wpmavi’de bu eklentiyi kullanıyorum. Eğer bu yazıyı masaüstü bir cihazdan okuyorsanız sosyal paylaşım butonlarımı yazının hemen sol kısmında, mobil cihazlardan okuyorsanız da ekranın en alt kısmına yapışkan bir şekilde görebilirsiniz.

Öncelikle eklenti, Facebook’tan Reddit’e, WhatsApp’tan MySpace’e kadar 50 den fazla sosyal medya ağıyla uyum sağlayabiliyor.

Bu uyum haricinde ayrıca içeriklerinize sitenize has Love This (Beğen) butonu, içeriklerinizin yazdırılabilmesi için Print (Yazdır) butonu, içeriklerinizin adresinin kopyalanabilmesi için Copy Link (Linki Kopyala) butonu, yorum yazmaya teşvik için Comment (Yorum) butonu da ekleyebiliyorsunuz.

WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi - Sosyal Ağlar

WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi – Sosyal Ağlar

Bu eklenti ile WordPress sosyal medya butonları ekleme işleminde butonlarınızı sitenizin masaüstü versiyonunda başka, mobil versiyonunda başka, hatta sitenizin webview uygulamasında başka bir görünüm elde etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Butonlarınızı sadece eklentinin hazır ayarlarına göre değil, kendi belirlediğiniz alanlara da koyabilmeniz işin cabası.

Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi - Ekran Pozisyonları

Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi – Ekran Pozisyonları

Sosyal paylaşım butonlarınız için hazır stiller kullanabileceğiniz gibi kendi tasarımınızı da kolayca yapabiliyorsunuz. Butonlarınıza paylaşım sayaçları ekleyebilir, Fake Share Counter özelliği ile paylaşım sayıları üzerinde manipülasyon yapabilirsiniz.

Dilediğiniz butonları masaüstü ve mobil için ekleyip kaldırabilir, paylaşım sonrası ziyaretçiye bir pop-up mesajı gösterebilir ya da başka bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Paylaşım istatistiklerini panel üzerinden takip edebilir, dilerseniz eklentinin kullanmadığınız özelliklerini kapatarak sitenizin gereksiz yük altında performans kaybı yaşamasını engelleyebilirsiniz.

WordPress Paylaşım Eklentisi - Sayaçlı Paylaşım Butonları

WordPress Paylaşım Eklentisi – Sayaçlı Paylaşım Butonları

WordPress sosyal paylaşım eklentisi Easy Social Share size sadece sosyal paylaşım butonları sunmuyor. WordPress abonelik formu, pop-up pencereler, sosyal medya hesaplarınız için widget (bileşen), url kısaltma, Facebook ve Skype canlı chat, Instagram akışı widget gibi kullanışlı araçlar da eklentiyle birlikte geliyor.

Easy Social Share Ek Özellikler

Easy Social Share Ek Özellikler

En iyi wordpress sosyal medya paylaşım eklentisi listemizin bir numarası ve benim de kendi sitemde kullandığım ve kesinlikle önerdiğim bu eklentisinin öne çıkan diğer özellikleri de şöyle:

• 40’tan fazla paylaşım butonu stili
  • 27 önceden tanımlanmış hazır görüntüleme şablonları
  • Her cihaz için farklı buton, buton stili, yerleşim ayarlayabilme
  • Kısa kodlar ile paylaşım butonlarını dilenen her yerde görüntüleyebilme
  • İçerik okunma sayısını gösterme
  • Takipçi bileşeni, Instagram bileşeni, abonelik formları, sezgisel pop-up açılır pencereler, facebook messanger, skype, viber, whatsapp canlı chat, açılır bildirim pencereleri gibi ek özellikler
  • İçerik bağlantıları için QR kod üretme
  • Dahili yazdırma aracıyla (Print Friendly) içeriklerinizi çıktı alabilecek duruma getirme
  • Varsayılan WordPress yorumlarını Facebook yorumları ile değiştirebilme
  • Facebook, Twitter, Pinterest paylaşımlarında her biri için farklı öne çıkan görsel atama
  • Sayaçlara sahte paylaşım sayısı girebilme
  • Detaylı analiz, Google Analytics ile tam uyum sayesinde etkinlik takibi yapabilme
  • Hız ve performans için ayarlar, eklentinin kullanılmayan özelliklerini pasif hale getirme
  • WooCommerce, BuddyPress, BbPress, WPML, PolyLang, AMP uyumlu
  • http’den https’ye geçerken sosyal medya paylaşım sayısını kaybetmeden aktarma özelliği

ve sayamadığım, kullandıkça keşfedilen birbirinde harika bir çok özelliğe tek bir eklenti ile sahip ouyorsunuz aslında. Gerçekten bir yazılım harikası.

WP Ultimate Social

WP Ultimate Social - WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi
WP Ultimate Social – WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi

Bir WordPress paylaşım eklentisi düşünün ki hem dikkat çekici sosyal paylaşım butonlarına sahip olsun.

Hem wordpress sosyal medya otomatik paylaşım özelliği olsun, hem sosyal medya hesapları ile üyelik kaydını – girişini mümkün kılsın, içeriği yazdırmak için Print butonu olsun, içerikteki görselleri Pinterest’te kolayca paylaşılmasını sağlasın ve tüm bu özellikleri ayrı ayrı eklenti kullanmaya gerek kalmadan tek başına yapsın.

WP Ultimate Social, tüm bu özellikleri ve daha fazlasını tek başına karşılayan muazzam bir eklenti.

WP Ultimate Social - WordPress Otomatik Sosyal Paylaşım Eklentisi

WP Ultimate Social – WordPress Otomatik Sosyal Paylaşım Eklentisi

En iyi wordpress sosyal paylaşım eklentisi listesini hazırlarken, çoğu kullanıcının wordpress sosyal medya otomatik paylaşım işlemini nasıl yapacaklarını merak ettiklerini de gördüm. Bu nedenle bu eklentiyi özellikle listenin ikinci sırasına aldım.

Tabi otomatik paylaşım, eklentinin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi. Eklentinin en önemli özelliği ise WordPress sitemiz için sosyal medya alanında ihtiyacımız olan tüm özellikleri tek başına karşılayabilmesi.

WP Ultimate Social Yönetim Paneli

WP Ultimate Social Yönetim Paneli

Bu muhteşem wp sosyal medya paylaşım eklentisinin diğer özelliklerine bakacak olursak:

• 15 farklı stilde, mobil ve retina ekran uyumlu, sayaçlı, animasyonlu paylaşım butonları
  • Widget ve pop-up desteği
  • Resimler için pinterest butonu
  • API destekli takipçi sayacı
  • Twitter akışı
  • Sosyal medya hesapları ile kayıt ve giriş
  • Sosyal medya hesaplarında (Facebook, Twitter, Linkedln, Tumblr) otomatik içerik paylaşma
  • Sürükle bırak ile kullanımı kolay yönetim paneli
  • Pinterest için özel seçenekler
  • Hız için optimize edilmiş kod yapısı

AccessPress Social Pro

AccessPress Social Pro - WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi
AccessPress Social Pro – WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi

En iyi wordpress sosyal medya paylaşım eklentileri listemize yine güçlü, işlevsel ve hızlı bir eklenti ile devam ediyoruz.

AccessPress Social Pro, farklı sosyal paylaşım buton stilleri ve her API güncellemesinde sorun yaşamamanız için otomatik API güncelleme sistemiyle dikkat çekiyor.

AccessPress Social Pro Sosyal Paylaşım Butonları

AccessPress Social Pro Sosyal Paylaşım Butonları

Kullanışlı ve kolay anlaşabilir bir yönetim paneline sahip eklenti, artı olarak link kısaltma özelliğine de sahip.

WordPress’in kendi link kısaltma fonksiyonunun yanı sıra bit.ly ve Rebrandly link kısaltma servisleriyle de uyumlu. Bu özelliği ile içerik linklerinizin otomatik olarak kısaltılarak paylaşılmasını sağlayabiliyorsunuz.

AccessPress Social Pro - Link Kısaltma

AccessPress Social Pro – Link Kısaltma

İşte wordpress sosyal medya paylaşma eklentisi AccessPress Social Pro’nun diğer özellikleri:

• 20 sosyal ağ destekli
  • 42 sosyal medya buton stili
  • Animasyonlu butonlar
  • Sosyal medya butonlarını satır düzeyinde ya da kenar çubuğu olarak sabitleyebilme
  • Widget desteği
  • Paylaşım sayaçları
  • Takipçi sayaçları
  • Pop-up ya da bildirim penceresi özelliği
  • İçerik yazdırma için özel buton (PrintFriendly destekli)
  • Pinterest görsel paylaşım
  • Otomatik API güncelleme sistemi
  • Diğer önbellek eklentileriyle uyumlu cache özelliği
  • Koyu tema
  • Tüm cihazlara uyumlu

Monarch

Monarch WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi

Monarch, wordpress sosyal paylaşım eklentileri içerisinde, sosyal paylaşımı bir sonraki seviyeye taşıyan tarz sahibi bir eklenti. Tamamen profesyonel ellerden çıkan eklenti, neredeyse kusursuz.

Bir sosyal paylaşım eklentisinden beklediğiniz hız, şıklık, işlevsellik ve esneklik Monarch’ta hayat bulmuş diyebiliriz.

Monarch WordPress Paylaşım Eklentisi Sosyal Medya Butonları

Monarch WordPress Paylaşım Eklentisi Sosyal Medya Butonları

Bazı wordpress altyapılı sitelerde görmüşsünüzdür;

Siz tam sayfayı kapatmak için tarayıcı sekmesine fare imleci ile hamle yaparken bir pop-up penceresi açılır. Pencerede sosyal medya hesaplarını takip etmeyi teşvik eden butonların görünmesi gibi aksiyonlar mevcuttur. Monarch’ın farklı kılan özelliklerinden biri de bu sisteme (fly-in triggers) sahip olması.

Monarch Fly in Triggers Özelliği

20’den fazla sosyal medya ağını destekleyen eklentinin dikkat çeken diğer özellikleri şunlar:

• 5 farklı konum için sosyal medya paylaşım çubuğu
  • Görsellere sosyal medya butonları ekleyebilme
  • Otomatik açılan (zamanlanmış, yüzdeli içerik görüntülemesi, yorumdan sonra vs.) pop-up ve bildirim pencereleri
  • Sosyal ağ profilleri, takipçi sayacı
  • İstenilen her şekle ve renge sokulabilen butonlar
  • Mobil uyumlu
  • Kullanımı kolay ve anlaşılabilir yönetim paneli
  • Detaylı paylaşım istatistikleri

Social Share Buttons for WordPress

Social Share Buttons - WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi
Social Share Buttons – WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi

Listemizin dördüncü sırasında wordpress sosyal medya butonları ekleme konusunda modern görünüm, esneklik ve kolay kullanım arayanlara özel Social Share Buttons eklentisi yer alıyor.

WordPress sosyal medya paylaşım eklentisi Social Share Buttons 40’tan fazla sosyal ağ ile uyumlu. Paylaşım butonlarınızı yazı başına ya da sonuna satır içinde ya da içerik alanının sağına veya soluna sabit olarak ekleyebiliyorsunuz.

WP Sosyal Paylaşım Eklentisi - Paylaşım Butonları

WP Sosyal Paylaşım Eklentisi – Paylaşım Butonları

Mobil cihazlarınıza göre de şekil alan paylaşım butonları, 4 farklı renk kombinasyonuna 4 farklı modern stile sahip. Butonlar içinde sadece ikon, sadece sosyal ağ ismi, her ikisini ya da belirlediğiniz diğer mesajların gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Widget ve kısa kod da destekli olan eklentinin çok kolay kullanımlı bir paneli de mevcut. SEO için özel optimize edilen eklenti, wordpress sosyal paylaşım eklentileri arasında bulabileceğiniz en hızlı, sisteme yük bindirmeyen ve sade eklentilerden biri.

Social Share Buttons Eklentisi Yönetim Paneli

Social Share Buttons Eklentisi Yönetim Paneli

Kolay yönetimli, hızlı, sade, modern bir görünüme sahip bir wordpress paylaşım eklentisi arayanların mutlaka denemelerini tavsiye edeceğim bu eklentinin diğer özellikleri de şöyle:

• 50’den fazla önceden tanımlanmış sosyal paylaşım düğmesi seçeneği
  • Kısa kod desteği ile sitenin istenilen yerine buton ekleyebilme
  • Widget desteği
  • 5 farklı animasyonlu görünüm
  • Kolay kurulum ve kullanım
  • Yönetim panelinde Türkçeleştirilebilir

Social Warfare

Social Warfare WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi
Social Warfare WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi

Sitenize wordpress sosyal medya butonları ekleme işleminde dikkat etmeniz gerekenlerden biri, kullanacağınız eklentinin temiz bir kod yapısına sahip olmasıdır.

Eklentiyi sitenize yükleyip kullanmaya başladığınızda sayfa açılış hızına mümkün olduğunca az etki etmelidir ki sosyal medya trafiği çekeceğim derken hız nedeniyle arama motorları gözünden düşmeyesiniz.

Listemizdeki en hafif kod yapısına sahip olan Social Warfare eklentisi ile sitenize modern ve işlevsel sosyal medya butonları eklerken bir de site hızı konusunu dert etmenize gerek kalmayacak.

Social Warfare Sosyal Medya Butonları

Social Warfare Sosyal Medya Butonları

En iyi wordpress sosyal paylaşım eklentisi listemizde hız konusunda tek geçeceğim eklentinin diğer özellikleri:

• Her boyuttaki ekrana uyum sağlayan sosyal medya butonları
  • Toplam paylaşım sayacı
  • Hızlı kurulum, kolay kullanım
  • Paylaşım sayılarını sistem içerisinde saklama
  • Her sosyal ağ paylaşımı için farklı görsel ve açıklama ekleyebilme
  • Yazı içerisindeki herhangi bir bölümün seçilip paylaşılabilinmesi
  • En çok paylaşıma sahip içerikleri widget olarak listeleyebilme
  • Kısa kod desteği
  • Analytics entegrasyonu

Social Locker for WordPress

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi - Social Locker
WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi – Social Locker

WordPress sitenize sosyal medya butonları eklemenizin yanı sıra sosyal medya trafiğinizi de arttıracak bir WordPress sosyal paylaşım eklentisi mi arıyorsunuz?

En iyi WordPress sosyal medya eklentileri listemizdeki dördüncü sırada yer alan Social Locker, tam da aradığınız türden bir eklenti.

Bu harika araç ile ziyaretçileriniz, içeriklerinizin tamamını ya da belirlediğiniz bir kısmını kendi sosyal medya hesaplarından paylaşmadan veya sizi sosyal medya hesaplarınızı takip etmeden göremeyecekler.

Özetle wordpress içerik kilitleme işlemini bu eklenti ile sağlayabiliyorsunuz. (ayrıca şuna da bkz: WordPress İçerik Kilitleme) İçeriğinizin bir bölümünü ya da tamamını bu eklenti ile kilitleyebilirsiniz.

WordPress Sosyal Medya Butonu Ekleme - İçerik Kilitleme

WordPress Sosyal Medya Butonu Ekleme – İçerik Kilitleme

Eklentinin öne çıkan bir başka özelliği ise ziyaretçilerin Facebook, Twitter, Google, LinkedIn hesaplarıyla sitenize üye olmalarına imkan tanıması. Ziyaretçileriniz içeriği görebilmek için sosyal medya hesaplarını kullanarak sitenize giriş yapabilirler. Böylece ziyaretçinizin e-posta bilgisine erişebilir, kullanıcınızı otomatik olarak e-posta abone listenize ekleyebilirsiniz. (bkz. WordPress Email Aboneliği)

Social Locker Sosyal Paylaşım Eklentisi - Üye Olma

Social Locker Sosyal Paylaşım Eklentisi – Üye Olma

Bu WordPress sosyal medya paylaşım eklentisi artı olarak sosyal medya hesaplarınıza takipçi kazandırma konusunda da yetenekli. Mesela ziyaretçilerinize içeriğinizin ilgili kısımlarını görebilmeleri için Youtube kanalınıza abone olmaları şartı getirebilirsiniz.

Social Locker WordPress Sosyal Buton Eklentisi - Abone Ol

Social Locker WordPress Sosyal Buton Eklentisi – Abone Ol

Eklentinin diğer özellikleri ise şöyle:

• Kilitlenecek alanı seçerek tek tıkla kilitleme
  • Facebook, Twitter, Google, LinkedIn, Youtube desteği (Eklenti yapımcısı Pinterest ve Instagram desteğinin yakında ekleneceğini söylüyor)
  • Kilitlenen içeriği bulanıklaştırma, şeffaflaştırma ya da tamamen gizleme
  • Belirli bir süre için içerik gizleyebilme
  • Kayıtlı üyeler için kilitli içeriği gösterme
  • Detaylı analiz
  • Dikkat çekici sosyal paylaşım butonu stilleri (sayaçlı-sayaçsız)
  • Mobil cihazlarla uyumlu
  • Hız için optimize edilmiş

Social Share & Locker Pro

WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi Social Share & Locker Pro
WordPress Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi Social Share & Locker Pro

Az önce bahsettiğimiz Social Locker eklentisine benzeyen fakat sahip olduğu özelliklerle daha işlevsel olan Social Share & Locker Pro, wordpress sosyal medya bağlantısı ekleme işleminin yanı sıra, ziyaretçilerinizin içeriğin tamamını ya da belirlediğiniz bir kısmını görebilmeleri için paylaşım yapmasını sağlıyor.

WP Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi - İçerik Kilitleme

WP Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi – İçerik Kilitleme

WordPress içerik kilitleme işlemi eklentinin öne çıkan özelliği. (ayrıca şuna da bkz: WordPress İçerik Kilitleme) Bunun yanında eklentinin takipçi sayacı, görseller üzerine sosyal paylaşım butonu ekleme, toplam paylaşım sayacı, animasyon efektleri gibi özellikleri de mevcut.

Social Share & Locker Pro Paylaşım Butonları Yerleşimleri

Social Share & Locker Pro Paylaşım Butonları Yerleşimleri

Social Share & Locker Pro wordpress sosyal paylaşım eklentisinin diğer öne çıkan özellikleri de şöyle:

• Farklı yerlere yerleştirilebilen ve sabitlenebilen dikey – yatay paylaşım çubukları
  • Pop-up veya bildirim penceresi özelliği
  • 35 farklı açılma animasyonu
  • Gizlenen içeriğin süreli olarak açılabilmesi
  • Mobil cihazlar için özel yerleşim düzenleri ve buton stilleri
  • İçerik şablonlarına göre (yazı, galeri, video vs) değişebilen tasarım ve yerleşimler
  • Takipçi sayacı wigdet
  • Görseller üzerine paylaşım butonları ekleyebilme
  • Paylaşım istatistikleri
  • Kısa kod desteği

Sharkha

WordPress Paylaşım Eklentisi Sharkha
WordPress Paylaşım Eklentisi Sharkha

WordPress en iyi sosyal paylaşım eklentisi listemizdeki sıradaki eklentimiz Sharkha. Bu hafif ama etkili araçla içeriklerinizin sosyal medya ağlarındaki paylaşım sayılarını ziyaretçilerinize göstererek onları etkileyebilir, sosyal medya trafiğinden yararlanabilirsiniz.

Eklentide bir de içerik oylama özelliği bulunuyor.

Böylece ziyaretçilerinizle etkileşime girebiliyor, eğer içerik girişi yapan kullanıcılara sahipseniz aralarında rekabet oluşturarak daha kaliteli içerikler üretilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Sharkha WordPress Sosyal Medya Butonları

Sharkha WordPress Sosyal Medya Butonları

Hız için optimize edilmiş eklenti sitenize herhangi bir ek yük bindirmiyor. Tüm wordpress temalarına uyumlu eklentinin diğer özellikleri de şu şekilde:

• Önbellek eklentileri ile uyumlu yapı
  • Sayfa görüntüleme sayacı
  • Oylama sisteminde yüzdelik gösterim
  • 4 farklı buton stili, 3 farklı lokasyon
  • Kısa kod desteği
  • Esnek kod yapısıyla ihtiyaca göre geliştirilebilir

Super Sidebar for WordPress

WordPress Paylaşım Eklentisi - Super Sidebar for WordPress
WordPress Paylaşım Eklentisi – Super Sidebar for WordPress

Ben çok özellik aramıyorum, sadece wordpress sosyal medya butonları eklemek istiyorum diyorsanız, bunun için de basit ama etkileyici hafif bir eklenti arıyorsanız Super Sidebar for WordPress eklentisi tam size göre.

Eklentinin tek işlevi sitenizin sağına ya da soluna içeriğinizi sosyal medyada paylaşılması için yapışkan özellikli sosyal medya butonları eklemek.

Super Sidebar for WordPress Yönetim Paneli

Super Sidebar for WordPress Yönetim Paneli

Gayet basit, sitenize yük bindirmeyen hafif kod yapısı, kolay kullanımlı, animasyon özelliklerine sahip wordpress sosyal medya bağlantısı ekleme işlevini çok kolay bir şekilde yerine getiren eklentinin diğer özellikleri de şöyle:

• 28 sosyla ağ desteği
  • 70’in üzerinde buton
  • 1500’den fazla simge
  • 7 farklı animasyon
  • Her bir buton için farklı özel renk ayarlayabilme
  • Butonları üste, altta, yanda ya da açılı buton olarak sabitleyebilme
  • Sayfanın belirli bir yerinden sonra butonları gösterebilme ya da gizleyebilme

Multi-X Bar

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi Multi-X-Bar
WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi Multi-X-Bar

Listemizin dokuzuncu sırasında, tam olarak wordpress sosyal medya paylaşım eklentisi olmasa da şahsi olarak sosyal paylaşım butonlarından daha işlevsel ve etkili bir araç olan Multi-X Bar eklentisinden bahsetmek istiyorum.

Multi-X Bar, sitenizin üstüne veya altına sabit olarak bir çubuk ekliyor. Bu çubuğun içinde anasayfa butonu, abonelik formu, normalde sidebar alanında göstermeyi tercih ettiğiniz bileşenler, sosyal medya butonları, arama kutusu, giriş veya kayıt formu, iletişim formu ve yukarı çık butonu yer alıyor.

Ziyaretçiniz, sitenizin tüm interaktif araçlarına bu çubuk sayesinde tek tıkla ulaşabiliyor. Çubuk sabit olduğundan görünüm ve ulaşılabilirlik açısından da büyük bir kolaylık sağlıyor.

Multi-X-Bar Sosyal Medya Eklentisi Araçları

Multi-X-Bar Sosyal Medya Eklentisi Araçları

Multi-X-Bar, diğer wp sosyal paylaşım eklentilerine nazaran bana daha kullanıcı dostu ve işlevsel geldiğini belirtmek isterim. Günümüz web site ziyaretçilerinin büyük bir çoğunluğunu mobil kullanıcıları olduğunu düşünürsek bu tür bir eklenti hem sosyal medya butonu ihtiyacımızı karşılayıp hem de sitemizi fonksiyonellik konusunda arşa çıkarabilecek potansiyele sahip.

Bir wordpress paylaşım eklentisinden daha fazlası olan eklentimizin diğer özellikleri de şöyle:

• Çubuk rengini istenildiği gibi ayarlayabilme
  • 60’tan fazla seçenek ile çubuğu istenilen işlevleri kazandırabilme
  • Paylaşım veya abonelik sonrası teşekkür mesajı gösterebilme
  • Görünmez spam koruması
  • 10 adete kadar widget ekleyebilme
  • Çubuk üstüne istenilen bağlantıyı ikonuyla beraber ekleyebilme
  • Çubuğa logo ekleyebilme
  • İstenilen kullanıcı türüne göre (yönetici, editör, kayıtlı kullanıcı vs) çubuğu gösterip gizleyebilme

SocialFans – WP Responsive Social Counter

Social Fans Counter WordPress Sosyal Medya Takipçi Eklentisi
Social Fans Counter WordPress Sosyal Medya Takipçi Eklentisi

WordPress sosyal medya bağlantısı ekleme işleminden ziyade, sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayılarını gösteren Social Fans Counter, sosyal medya hesaplarınıza takipçi çekebilmenizi sağlayan profesyonel bir eklenti.

eklenti ile takipçi sayılarınızı ister widget olarak, ister yazı altına veya üstüne çubuk olarak, ister sitenizin sağında veya solunda sabit bir çubuk olarak gösterebiliyorsunuz.

Social Fan Counters Yerleşim Alanları

Social Fan Counters Yerleşim Alanları

30 ve üzeri sosyal medya ağıyla uyumlu olan eklentinin diğer özellikleri ise:

• Lazy load özelliği ile sayfa hızına etki etmeyen yapı
  • Retina ekranlara uyumlu
  • Animasyonlu efektler
  • Kendi buton stillerinizi oluşturabilme
  • API çağrılarını önbelleğe alabilme
  • Ömür boyu güncelleme

Instagram Feed

Instagram Feed - WordPress Instagram Paylaşım Eklentisi
Instagram Feed – WordPress Instagram Paylaşım Eklentisi

Listenin bu bölümüne kadar wordpress sosyal medya butonları ekleme işlemine yardımcı olacak eklentilerden bahsettim. Instagram Feed eklentisi tam olarak bu işleve sahip olmasa da sosyal paylaşım ile alakalı olduğu için listede yer vermeyi düşündüm.

Instagram Feed, Instagram akışınızı web sitenizde göstermeye yarayan işlevsel ve kullanıcı dostu bir eklenti.

Eklenti ile instagram akışınızda sadece akışın bulunduğu yazı ile alakalı resimler gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Mesela yazı içeriğiniz otomobiller ile ilgili olsun. Eklenti ayarlarından, instagram hesabınızda bulunan sadece otomobil hashtagı ile etiketlenmiş resimlerin yer almasını sağlamanız mümkün. Ya da Fethiye ile ilgili bir yazınız var. İlgili akışta sadece Fethiye ile konumlandırılmış instagram fotoğraflarınızı gösterebiliyorsunuz.

WordPress Instagram Akışı Eklentisi

WordPress Instagram Akışı Eklentisi

WordPress instagram paylaşım eklentisi arıyorsanız, başka bir eklentiye bakmanıza gerek yok; bu eklenti instagram konusunda her türlü ihtiyacınızı karşılayacak kapasitede. Diğer özellikleri de şöyle:

• Her tür ekran için otomatik boyutlandırma
  • Birden çok akış düzeni ve gönderi stili
  • Kullanıcıya göre, tarihe göre, beğenmeye göre, hashtaga göre, yorum sayısına göre, konuma göre vs. sıralama kontrolleri
  • Otomatik döndürme özelliği ile görüntü kaydırma
  • Ayarlanabilir animasyon hızı
  • Türkçe dahil 21 dil desteği
  • Kısa kod desteği

YouTube Plugin – WordPress YouTube Gallery

Youtube Gallery - WordPress Youtube Paylaşım Eklentisi
Youtube Gallery – WordPress Youtube Paylaşım Eklentisi

Sıradaki eklentimiz Youtube kanalınızdaki videolarınızı wordpress sitenizde dilediğiniz şekilde göstermenizi sağlayan profesyonel bir eklenti WordPress YouTube Gallery.

Eklenti ile Youtube kanalınızdan bağımsız olarak videolarınızı dilediğiniz şekilde site ziyaretçilerinize gösterebiliyorsunuz. Kendi oynatma listenizi oluşturmanızın yanı sıra videolarınızdan oluşan bir galeri oluşturmanız da mümkün.

Videolarınıza ait yorumları, beğenme sayılarını, takip ettiğiniz kanalları gösterebildiğiniz gibi bu elemanlar arasına Adsense reklamlarınızı da yerleştirebilmeniz, eklentinin dikkat çekici özelliklerinden bir kaçı.

Sadece kendi kanalınızı değil başka Youtube kanallarından da videolar ekleyebileceğiniz eklentinin diğer öne çıkan özellikleri:

• 100’den fazla ayar parametresi ile özgür yönetim
  • Video gösterme düzeninde tarih, video uzunluğu, hashtag, beğenme sayısı gibi filtreleme özelliği
  • Videoları tarayıcı önbelleğine alabilme
  • Kanalla ilgili tüm ögeleri (logo, açıklama, kapak resmi vs.) gösterip gizleyebilme
  • Otomatik video oynatma
  • Mobil uyumluluk
  • Animasyon efektleri

Facebook Feed – WordPress Facebook Plugin

Facebook Feeds - WordPress Facebook Paylaşım Eklentisi
Facebook Feeds – WordPress Facebook Paylaşım Eklentisi

WordPress sosyal medya paylaşım eklentisi listemizde son olarak, Facebook hesap akışınızı wordpress sitenizde göstermenizi sağlayan Facebook Feeds eklentisine yer veriyoruz.

Bu eklenti ile facebook duvarnızda paylaştığınız güncellemeleri, resimleri, videoları, gelişmiş filtreler sayesinde site içeriğinizde ziyaretçilerinize sunabiliyorsunuz.

Facebook paylaşımlarınızı kullanarak sitenizde fotoğraf ve video galeri oluşturmanız eklenti ile mümkün. Bu paylaşımlara ait yorumları, beğenileri, reaksiyonları da gösterip gizleyebilmeniz eklenti seçenekleri dahilinde.

Eklentinin diğer özellikleri ise:

• Her mobil cihaza uyumlu boyut
  • Özelleştirilebilir gönderi başlıkları
  • Gönderi elemanları görüntüleme için tam kontrol
  • Reaksiyon butonlarını gösterebilme
  • Fotoğraf ve videoları pencere içinde açma

Umarım En İyi WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.​

En İyi WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: 15+ [Sürekli Güncel] Burak Oran