Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacak

• Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk'ın, Twitter'ın yüzde 9,2'sinin sahibi olduğu haberini sizlerle paylaşmıştık. Söz konusu habere göre Musk'ın elindeki hisse sayısı ise toplamda 73 milyon 486 bin 938 olarak belirtilmişti. Elon Musk'ın satın aldığı hisselerin 2,89 milyar dolar değerinde olduğunun altı çizilmişti. Bu haberden sonra Twitter hisseleri yüzde 25 oranında artmıştı.

Şimdi ise Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın yaptığı açıklamalara göre Elon Musk'ın Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacağını öğrendik. Aslında Agrawal, daha önce yaptığı açıklamada Musk'ın yönetim kuruluna katılacağını söylemişti, kısacası bu açıklama bir anda tersine döndü diyebiliriz.

Agrawal, Elon Musk'ın kurula atanacağını duyurduklarını; Musk'ın yönetim kuruluna atanmasının normalde resmi olarak 9 Nisan'da yürürlüğe gireceğini, ancak Elon Musk'ın aynı sabah, yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştığını söyledi. Parag Agrawal, yönetim kurulunda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarına her zaman değer verdiklerini; Elon Musk'ın kendilerinin en büyük hissedarı olduğunu ve onun katkılarına açık olacaklarını da sözlerine ekledi.

Elon has decided not to join our board. I sent a brief note to the company, sharing with you all here. pic.twitter.com/lfrXACavvk

— Parag Agrawal (@paraga) April 11, 2022

Twitter'ın açıkladığı anlaşmanın şartlarına göre, Musk'ın Twitter'ın yönetim kuruluna katılması, sosyal ağ üzerindeki genel sahipliğini, yönetim kurulunda kaldığı sürece ve ayrıldıktan 90 gün sonra, en fazla yüzde 14,9 ile sınırlamasını gerektirecekti. Düzenleyici dosyalarına göre Twitter, Musk'ı 2024'te sona erecek bir dönem için yönetim kuruluna atamayı planladığını söyledi.

Elon Musk, hafta sonu yaptığı açıklamalarda Twitter'a, aylık 3 dolarlık abonelik hizmeti Twitter Blue'ya abone olan herkese bir kimlik doğrulama onay işareti vermeyi düşünmesini önerdi. Yani kısa bir süre sonra Twitter Blue abonesi olan herkesi onaylı hesap olarak görmemiz olası.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.