Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elon Musk, Twitter Blue Verified'ı beklemeye aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Elon Musk'ın paylaştığı bir tweet ile "Blue Verified"ın sağlam bir şekilde çalıştığından emin olmak için 29 Kasım'da yayınlayacaklarını açıkladığını sizlerle paylaşmıştık. Musk bugün attığı bir tweet ile platformdaki taklit hesap problemini durdurduklarından emin olana kadar "Blue Verified"ın yeniden yayınlanmasının beklemeye alındığını açıkladı.

Ayrıca Musk, muhtemelen kurumlar için farklı bir renkte doğrulanmış hesap rozeti sunacaklarını belirtti. Musk'ın söylediklerine kişilerin ve kurumların doğrulanmış hesap rozeti farklı renkte olacak.

Holding off relaunch of Blue Verified until there is high confidence of stopping impersonation.

Will probably use different color check for organizations than individuals.

— Elon Musk (@elonmusk) November 22, 2022Bu yeni açıklamayla birlikte doğrulanmış hesap rozeti karmaşasının yeni bir seviyeye ulaştığını söylemek mümkün. Zira doğrulanmış hesap rozetinin ücretli bir şekilde sunulması, Eli Lily ve Nintendo gibi hesapların taklit edilmesi, General Motors, General Mills, Audi, Volkswagen gibi şirketlerin ve Omnicom Media Group gibi reklam şirketlerinin platformdaki reklamlarını durdurmasına yol açtı.

Platformdaki mavi tık karışıklığı aynı zamanda gri "resmi onay" işaretinin de platformda varlık göstermesiyle sonuçlandı.Buradan hareketle, kurumların mavi tik yerine "gri tik"e sahip olacağını tahayyül edebiliriz.

Elon Musk'ın gündeme getirdiği bir başka konu ise uçtan uca şifreli mesajlaşma. Çalışanlarla Twitter 2.0 temalı bir toplantı gerçekleştiren Musk, onlardan hesaplar arası uçtan uca şifrelenmiş video ve ses aramaları üzerinde çalışmalarını istedi.

Bu arada Elon Musk'ın uzun süredir tanıdığı açık kaynaklı otonom araç altyapısı comma.ai'ın başkanı George Hotz, Twitter'ın arama deneyimini düzeltmek için Twitter'da ücretsiz çalışmayı teklif etti. Twitter'da stajyer pozisyonunda çalışacak olan Hotz, 12 haftada arama motoru deneyimini istenen seviyeye getireceğini açıkladı.

that’s what Elon told me my job was, and I will try my hardest to do it. I have 12 weeks

also trying to get rid of that nondismissable login pop up after you scroll a little bit ugh these things ruin the Internet https://t.co/vZbSfEqlfW

— George Hotz 🐀 (@realGeorgeHotz) November 22, 2022

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.