Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elon Musk, iPhone ve Android modellere alternatif bir akıllı telefon geliştirebilir

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
İnternet ve teknoloji dünyasının en popüler isimleri arasında yer alan Elon Musk'ın Twitter'ı resmen satın aldığını geçtiğimiz Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Gerçekleşen satın almanın ardından ise tepki çeken pek çok karar veren Musk, her geçen gün Twitter'ı değiştirmeye devam ediyor.

Bugün karşımıza çıkan bilgilere göre ise Elon Musk'ın bir sonraki hedefi akıllı telefon pazarı. Twitter üzerinden bir takipçisinin Tweetine cevap veren Elon Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıkladı.

I certainly hope it does not come to that, but, yes, if there is no other choice, I will make an alternative phone

— Elon Musk (@elonmusk) November 25, 2022Kısa süre önce Elon Musk'ın Twitter'da yaptığı bir anketinden ardından Donald Trump'ın Twitter'a geri döndüğünü sizlere aktarmıştık. Donald Trump kararının sonrasında askıya alınan hesaplar için de bir anket paylaşan Musk, askıya alınan hesaplar için toplu bir af hazırlığında.

Askıya alınan hesapların tekrardan aktif hale gelmesi, Apple ve Google'ın uygulama mağazası politikaları ile ters düşebilir. Bu durumun gerçekleşmesi ile birlikte ise Twitter, uygulama mağazalarından atılma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

Tam da bu senaryo için açıklamalarda bulunan Musk, Twitter'ın uygulama mağazalarından atılması halinde gelecekte iPhone ve Android modellere alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini paylaştı.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk'ın Tesla markası ile bir akıllı telefon üretmek istediği ile ilgili haberler de karşımıza çıkmıştı. Twitter'ın uygulama mağazaları ile sorun yaşaması durumunda Tesla'nın akıllı telefon üretmesi sürpriz olmayacaktır.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.