Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elon Musk, Donald Trump'ın Twitter'a geri dönme kararıyla ilgili eleştirilere cevaben aktivistleri hedef gösterdi

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Geçtiğimiz günlerde Elon Musk'ın Twitter'da yaptığı bir anketi takiben Donald Trump Twitter'a geri döndü. @realDonaldTrump hesabındaki tweetler tekrar görünür hale geldi. 2024'te ABD başkanlığına aday olacağını açıkladıktan yalnızca bir kaç gün sonra Trump'ın platforma dönmesi dikkat çekti.

Reinstate former President Trump

— Elon Musk (@elonmusk) November 19, 2022The people have spoken.

Trump will be reinstated.

Vox Populi, Vox Dei. https://t.co/jmkhFuyfkv

— Elon Musk (@elonmusk) November 20, 2022Donald Trump'ın platforma dönmesi kadar, dönüş şekli de ciddi bir şekilde eleştirildi. Zira Elon Musk, geçmişte platformdaki bu tarz kararların geniş kapsamda çeşitlilik içeren bakış açılarına sahip Twitter Moderasyon Konseyi tarafından alınacağını dile getirmişti. Ancak yaşanan durum, bu yaklaşımın aksine Elon Musk'ın sıkça beyan ettiği üzere bot ve spam hesaplarla mücadele eden bir platformda yapılan bir oylama ile karar alınması oldu.

Speaking of "completely fictional" tweets... pic.twitter.com/AlDVLBIBYX

— Patrick W. Watson (@PatrickW) November 22, 2022Eleştiriye cevaben Musk, büyük bir siyasi/sosyal aktivist grup koalisyonunun, bu koşulu kabul ettiği takdirde, Twitter'ı reklam gelirlerinden mahrum bırakarak öldürmeye çalışmamayı kabul ettiğini dile getirdi.

A large coalition of political/social activist groups agreed not to try to kill Twitter by starving us of advertising revenue if I agreed to this condition.

They broke the deal.

— Elon Musk (@elonmusk) November 22, 2022"Anlaşmayı onlar bozdu" ifadesini kullanan Musk, söz konusu grupların Twitter'ın reklam gelirlerini yok etmeye çalışmasını engellemek için bir anlaşma yaptığını ima etti. Musk'ın paylaşımları, bu grupların "anlaşmayı bozduğunu" ve bu nedenle Musk'ın artık konseyle ilgili şeyleri desteklemek zorunda olmadığını öne sürüyor.

Elon Musk'ın iddiaları pek çok kişiye inandırıcı gelmedi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.