Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

El Salvador’da BTC ile Komisyon Ödemeden İşlem Yapacak

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
7 Eylül’den itibaren El Salvador’da kanunen tedavüle girecek olan BTC; kripto parayla nakit para arasında geçiş yapmak isteyen vatandaşlar 200 ATM ve 50 şubede komisyonsuz bir şekilde kullanabilecekler.
  • El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele; devletin kendi dijital cüzdanını kullanan vatandaşların bu noktalardan komisyon ödemeden işlem yapabileceğini açıkladı.
  • Chivo adlı cüzdan için kurulacak ATM’lerde 24 saat aralıksız olarak işlem yapılabilecek.
  • Vatandaşlar Chivo için açılacak şubelerde bu cüzdanın ve Bitcoin’in nasıl işlediği; ve kullanıldığı hakkında bilgi alabilecek.


  • El Salvador halkının para transferleri için yıllık olarak toplamda 400 milyon dolar komisyon ödediğini söyleyen Bukele; gelecek aydan itibaren işletmelerin BTC kabul edebileceğini, yurt dışı işlemlerinin BTC ile yapılabileceğini; turistlerin Bitcoin ile ödeme yapabileceğini ve bunların kimseye komisyon ödemeden gerçekleşeceğini söyledi.
  • El Salvador, devletin dijital cüzdanını indiren vatandaşlara karşılıksız olarak 30 dolarlık Bitcoin dağıtacak. Amerikan dolarının da resmi para birimi olduğu ülkede Bitcoin kullanımı opsiyonel olacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!El Salvador’da BTC ile Komisyon Ödemeden İşlem Yapacak yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.