Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

El Salvador, IMF’ye Kredi Önerisinde Bulundu!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Eylül ayında Bitcoin yasasını resmen yürürlüğe sokan El Salvador merkez bankası başkanı IMF’den almak istedikleri 1.3 milyar dolarlık krediye engel olmayacağını açıkladı.
El Salvador’da, 1.3 milyar dolarlık kredi için IMF’yle görüşmeler devam ederken, merkez bankası başkanı Douglas Rodriguez; Bitcoin‘in, kredi alınması için bir engel teşkil etmeyeceğini ifade etti.

Bitcoin’nin, spekülatif bir varlık olarak görülmeyeceğini belirten başkan Rodriguez; volatilitenin bile El Salvador ’un büyümesine yardımcı olacağını şu sözlerle ifade etti. “Biz risk görmüyoruz. Risk varsa da bizi yukarıya doğru taşıyacaktır. Gelecek sene için %9 olan büyüme hedefinin de artabileceğini düşünüyoruz. Herkesin olumsuz baktığı volatilite de bunu sağlayabilir. Bitcoin, bir süre sonra spekülatif varlık olarak da görülmeyecek. Ayrıca tüm dünyanın kullandığı bir ödeme sistemi olacak. Herkesin katılabildiği finansal bir sistem… IMF ile de açıkça konuştuk. Onlara Chivo ve Bitcoin’in bizim için bir ödeme modeli olduğunu söyledik. “Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’u kripto paraların kullanımın getireceği riskler konusunda Haziran ayında uyarmıştı. Kredi derecelendirme şirketi Moody’s ise El Salvador’un Bitcoin hamlesinin IMF’den beklenen fon çalışmalarını tehlikeye attığını belirtmişti.

Bitcoin yasasının resmen yürürlüğe girmesinden sonra Bitcoin 52900 dolar seviyelerine gelmişti. Daha sonra sert bir düzeltme hareketi yapmıştı.

Bizi Telegram’dan Bizi Takip!El Salvador, IMF’ye Kredi Önerisinde Bulundu! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.