Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

El Salvador 21 Aralık Saat 21:21’de Yine Bitcoin Aldı!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
El Salvador 21 Aralık Saat 21:21-de Yine Bitcoin Aldı

Lider kripto para olan Bitcoin’i yasal para ilan eden El Salvador, yeniden alım yaptığını açıkladı. 21. yüzyılın 21. yılının 21. günü anısına 21 adet BTC alımı yaptıklarını açıklayan devlet başkanı Nayib Bukele; “El Salvador’un yüzölçümü de 21 bin kilometrekare. Bu da mı tesadüf!” şeklinde açıklama yaptı.
Dünyada ilk olarak Bitcoin’i yasal para haline getiren El Salvador; Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Dünyanın en çok tanınan devlet başkanlarından biri olan Nayib Bukele; Twitter’dan yaptığı açıklama ile bu günün anısına 21 Bitcoin daha aldıklarını duyurdu.

El Salvador’un Bitcoin alımının arkasında ilginç bir sebep yatıyor. Bukele’nin attığı tweet’te göre; “El Salvador’un yüzölçümü 21 bin kilometrekare. Bu da mı tesadüf! Sanmıyorum. Bugün ayrıca, 21. yüzyılın, 21. yılının, 21. günü. Bunu fırsat bilerek 21 Bitcoin daha alıyoruz.” dedi. Yerel saat ile 21:00’da alım yapacağını açıklayan Bukele; alımı 21:21’e kadar bekletti ve tam bu dakikada 21 BTC aldı.Böylece El Salvador’un elinde toplam Bitcoin sayısı 1141’e çıkmış oldu. Kasım ayındaki Bitcoin festivalinde Bitcoin şehri kuracaklarını ve vergi olmayacağını açıklayan Bukele; 500 milyon dolarlık BTC daha alacaklarını açıklamıştı. El Salvador, Bitcoin yasasını haziran ayında meclisten geçirdi. 7 Eylül tarihinde de resmen yürürlüğe soktu. Böylece ülkede ABD dolarının yanında Bitcoin de resmi para görevi görüyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!El Salvador 21 Aralık Saat 21:21’de Yine Bitcoin Aldı! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.