Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Eclit, yerli girişim Bestcloudfor.me'nin çoğunluk hissesini satın aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Eclit, DevOps, platform mühendisliği ve cloud platformlarında çözümler sunan, aynı zamanda AWS'nin premier iş ortağı olan Bestcloudfor.me’nin çoğunluk hissesini satın aldı. Satın almanın mali detayları paylaşılmasa da şirketler bunu "stratejik bir yatırım" olarak değerlendirdi.

Bir Turkven ortaklığı olan Eclit'in bu hamleyle birlikte uzmanlık alanlarını genişlettiği ve yönetilen IT hizmetlerine odaklı 200 kişinin üzerinde bir ekibe ulaşarak büyümeye devam ettiği belirtiliyor.

Eclit CEO’su Önder Kaplancık, Bestcloudfor.me’ye yaptıkları yatırımla yönetilen hizmet portföyünü büyük ölçekli ve kritik BT operasyonları için DevOps, SysOps, bulut ve otomasyon çözümleri de içerecek şekilde genişlettiklerini söyledi. Kaplancık, Eclit olarak yaptıkları yatırımlarda uzmanlık yelpazelerini genişletmeyi önceliklendirdiklerini; Eclit ekibine farklı uzmanlıkları katan ve müşteri odaklı yaklaşımla sundukları hizmetlerini daha da ileri taşıyan bu hamleyi de bu doğrultuda değerlendirdiklerini belirtti.

Bestcloudfor.me Co-CEO’su Hilal Çimiç ise “Bu yatırım, Bestcloudfor.me'nin teknolojik liderlik vizyonunu gerçekleştirmemiz için önemli bir adım. Eclit ile birlikte müşterilerimize sunabileceğimiz çözümlerin kapsamını daha da artıracağız. Türkiye'nin ilk ve tek AWS Premier İş Ortağı olarak vizyonumuzu genişletiyor ve küresel seviyede de teknolojide öncü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Co-CEO Berkay Özuygur ise “DevOps, platform mühendisliği ve bulut alanlarındaki konumumuz, ekibimizin kıymetli ve özverili çalışmalarının bir sonucu. Eclit ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği, başarılarımızı uluslararası alanda da elde edebilmek yolunda bize sağlam bir temel sunuyor.” diyerek bu gelişmenin önemini dile getirdi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.