Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Disney+'ın Türkiye pazarına girişine Netflix'ten anlamlı mesaj

• Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Disney+'ın Türkiye pazarına girişi, pek çok kişi tarafından heyecanla bekleniyordu. Disney+'ın 14 Haziran'da Türkiye'ye açılmasıyla Twitter'da pek çok kişi Netflix ve Disney+ karşılaştırması yaptı. Netflix ise yaptığı son paylaşım ile bu karşılaştırmalara son noktayı koydu.

yoo ben de aldım https://t.co/8OfpGYn7IX

— Netflix Türkiye (@netflixturkiye) June 16, 2022

Netflix Türkiye hesabı "Disney plus satın almayan bir ben bir de Netflix Türkiye admini kaldık" yazan bir tweeti alıntılayarak "Yo ben de aldım" yazdı. Netflix'in bu tavrı, iki marka arasında sosyal ağlarda yıkıcı bir çekişmenin yerine anlamlı bir rekabet ile karşılaşacağımızı gösteriyor.

Bu arada Netflix'in her zaman farklı markalarla etkileşime açık bir iletişim stratejisi izlediğini hatırlatalım. Şirket, Türkiye ofisini duyurduğunda Lipton ve Penti gibi markalarla da sosyal ağlar üzerinden etkileşime geçmişti.

Yeni ofis hayırlı olsun! Hadi gelin çayı demledik! 💛

— Lipton Türkiye (@LiptonTurkiye) December 3, 2020

Aynı şekilde Netflix Türkiye pazarına girdiğinde Netflix'in global hesabı ve Netflix Türkiye arasında da benzer etkileşimlere şahit olmuştuk.

Geldik, geldik, merak etmeyin. @netflix #NetflixTürkiyede

— Netflix Türkiye (@netflixturkiye) September 21, 2016

Netflix'in bu kapsayıcı ve mizahi iletişimi, kullanıcıları tarafından markanın en çok sevilen yönlerinden biri. Bu arada Netflix'in Disney tweeti ile gündeme geldiği saatlerde, Cem Yılmaz da Disney'i "mention"layarak "Netflix"te olduğunu hatırlattı.

Turkiye de yayına başlayan Disney+ a ve yerli içerik üreten yapımcı,senarist yönetmen, oyuncu, tüm teknik departmanlarda çalışacaklara başarılar dilerim.❤️ Hoşgeldin @disneyplus ….Ben sorun olursa ben buralardayım @netflixturkiye pic.twitter.com/AIBRwWoj9a

— Cem Yılmaz (@CMYLMZ) June 16, 2022

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.