Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Dijital terapi girişimi ieso, B serisi yatırım turunda 53 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Online terapi genel olarak terapist ve danışanın aynı mekanda olamadıkları durumlarda tercih edilen bir yöntemdi. Covid-19 pandemi sürecinde devam eden terapilerin online'a geçmesi veya bu dönemde ortaya çıkan ihtiyaçlar için yeni süreçlerin bu şekilde başlamasına neden oldu. Çünkü virüsün zararları ve ölüm oranı arttıkça endişe, korku ve kötü hissetme toplumun geneline yayıldı.

Bu yüzden psikolojik danışmanlık almak isteyenlere, her yerde erişilebilir, kolay ve uygun maliyetli uzman desteği sağlayan dijital bir platformlar ön plana çıktı. Silicon Valley Bank Trend raporuna göre, mental sağlık sorunlarına odaklanan girişimlere yönelik yapılan yatırımların bu senenin sonunda 3 milyar doları aşması bekleniyor.

Geçen günlerde dijital davranışsal sağlık şirketi Aptihealth'in. 50 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştuk. Yatırım Takeda Digital Ventures, Pivotal Life Sciences, Vista Credit Partners, Olive Tree Ventures, Claritas Capital ve What If Ventures'dan gelmişti.

Bugün, bu alanda yeni bir yatırım haberi daha gündeme geldi. Dijital terapi girişimi ieso, B serisi yatırım turunda 53 milyon dolar yatırım aldı. 53 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, Sony Innovation Fund'ın Morningside liderliğinde gerçekleşti. Şirketin eski yatırımcılarından olan IP Group, Molten Ventures ve Ananda Impact Ventures da tura katıldı. Toplamda 11 yatırımcıdan yaklaşık 78 milyon dolar alan şirket, yeni gelen yatırım, şirketin iş süreçlerini iyileştirilmesinde kullanılacak. Dijital terapi süreçlerini otonom bir sisteme dönüştürmeyi planlayan ieso, yapay zeka temelli sohbet terapi platformu kurmak istiyor.

Barnaby Perks tarafından kurulan İngiltere merkezli ieso'nun hedefleri arasında ABD'ye açılmak ve çalışan sayısını bir sene içinde 100'e çıkarmak var. 2000'de kurulan şirket, şimdiye kadar 80 bin danışana dijital terapi hizmeti verdi. Yani şimdiye kadar 460 bin saatlik terapi yapıldı. İngiltere merkezli ieso'nun hedefleri arasında ABD'ye açılmak ve çalışan sayısını bir sene içinde 100'e çıkarmak var.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.