Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Datapad, 500 Istanbul liderleğinde yaklaşık 1 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Hesap makinesi ile not defterini birleştirerek zaman kazandıran bir uygulama olarak karşımıza çıkan Datapad'i ilk olarak geçtiğimiz yılın Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Datapad'de yatırım tamamlanarak imzalar atıldı.

500 Istanbul liderliğinde yatırım alan Datapad'in tohum öncesi yatırım miktarı ise yaklaşık 1 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Datapad rutin olarak önemli verileri hatırlamak ve hesaplama yapmak durumunda kalan kişiler için geliştirilmiş, verileri proje bazlı saklayabildiğiniz ve bu verilerle hesaplama yapabildiğiniz yerli bir hesap makinesi ve veritabanı uygulaması olarak hizmet veriyor.

Datapad uygulaması içinde normalde alışkın olduğumuz bir hesap makinesi yer alıyor. Bu kısımda basit hesaplama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Uygulamanın değer yaratan tarafı ise projeler oluşturup bu projeler altında sizin için önemli olan verileri saklayabiliyor oluşunuz. Datapad - Know Your Numbers uygulaması şu an için iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yer alıyor.

Datapad girişiminin kurucusu ise geçtiğimiz yıllarda BluTV'de CPO olarak görev alan Cem Roso. Gerçekleşen yatırım ile girişimin farklı pozisyonlarda yazılımcı arayışında olduğunu da paylaşalım.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam