Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

DAĞITILMIŞ BULUT NEDİR ?

Theaa

Uzman Üye
Uzman Üye
Dağıtılmış bulut, genel bulut sağlayıcısından merkezi olarak yönetilirken uyumluluk gereksinimlerini ve performans gereksinimlerini karşılamak için birden çok bulutun kullanıldığı bir mimaridir.

Dağıtılmış bulut hizmeti, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden çok yerde çalışan bir genel buluttur.

  • Genel bulut sağlayıcısının altyapısı
  • Başka bir bulut sağlayıcısının veri merkezinde
  • Üçüncü taraf veya ortak yerleşim merkezi donanımında

Birden fazla ilgili konum ve coğrafya olmasına rağmen, tüm bulut hizmetleri, hibrit bulut, çoklu bulut ortamındaki farklılıkları ve tutarsızlıkları ele alan tek bir kontrol düzleminden yönetilir.

Müşteriler birden fazla uydudan hizmet alabilir ve bunları sanki özel bir bulutmuş gibi tek bir gösterge panosu üzerinden yönetebilir . Uydu konumlarının operasyonları ve yönetimi kaynak genel bulutun sorumluluğunda kalır.

Dağıtılmış Bulutun Faydaları

Müşterilere çoklu bulut ve hibrit bulut dağıtımları için merkezi yönetim sağlamanın yanı sıra, dağıtılmış bulut altyapısının avantajları şunları içerir:

  • Geliştirilmiş bant genişliği koruması.
  • Azaltılmış gecikme.
  • Güvenilir hizmet sunumu sağlamak ve güvenliği artırmak için ek yedek.
  • Uyumluluk düzenlemelerini karşılaması gereken müşteriler için yönetim desteği.
  • Verilere neredeyse gerçek zamanlı erişim gerektiren makine öğrenimi ( ML ) ve yapay zeka ( AI ) uygulamaları için geliştirilmiş destek.
  • Hibrit bulut ve çoklu bulut ortamlarında devreye alınan mikro hizmetler için merkezi yönetim.

Bulut ve dağıtılmış bulut arasındaki fark nedir?

Geleneksel Bulut Bilişim, sunucular, depolama ve veritabanları dahil olmak üzere talep üzerine BT kaynaklarının ve hizmetlerinin sağlanmasıdır. Bu hizmetler tipik olarak, birçok hiper ölçekli bulut sağlayıcısından birinden genel internet veya özel ağ bağlantısı üzerinden sağlanır. Bulut hizmetleri, genel bulut, özel bulut (şirket içi veri merkezleri dahil), hibrit bulut ve çoklu bulut (birden çok genel bulut sağlayıcısı dahil) olarak kategorize edilebilir.

Dağıtılmış Bulut Bilişim, genel, özel, karma ve çoklu bulut kategorilerini atar. Dağıtılmış bulut, kullanıcı kuruluşuna tek bir bulut platformu olarak sunar, ancak gerçekte, ‘yukarıdakilerin tümünü’ içerebilen birden çok bileşenden oluşur – birincil sağlayıcıdan genel bulut öğeleri ve bir veya daha fazla rakibi olan özel bulut veya kurumsal veri merkezi ve üçüncü taraf ortak yerleşim ortağıdır. Bu çeşitli öğelerin tümü, birincil bulut sağlayıcısı tarafından tek bir şekilde yönetilir ve nihai müşteri tarafından tek olarak tüketilir.“CLOUD HOSTING” GLOBALNET ÖZEL VDS BULUT SUNUCULARI TEKNİK ALTYAPISI

BULUT SUNUCUlarımız son derece güçlü ve güvenilir DataCenter altyapıları üzerinden (TURKCELL SUPERONLINE OLAĞANÜSTÜ DURUM MERKEZİ ANKARA) barındırılmaktadır.
GLOBALNET tarafından sağlanan VDS Bulut Sunucu Hosting Servisleri %99.99 Uptime Garantisi altında güvenilir DataCenter ortamlarında barındırılan 7/24 kesintisiz çalışan Yüksek Performanslı Sunucular üzerinden sağlanmaktadır.
Sunucularımız ve Datacenter ortamının tüm güvenlik altyapısı Uluslararası Standartlara Uygundur.
Firmamız BTK TİB Dairesi Başkanlığı tarafından Hosting Hizmetleri Vermeye Yetkili Belgeye Sahiptir.The post DAĞITILMIŞ BULUT NEDİR ? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

Kaynak : Globalnet
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.