Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Covid19 ile İlgili Yalan Haberlerle Mücadele

FWTR RSS

Moderator
Sosyal medya platformlarının neredeyse tamamı, Covid19 salgını hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı çeşitli araçlar geliştirerek, platformlarında kullanmaya başlamıştı. Facebook’ta Covid19 ile ilgili yalan haberlerin önüne geçilebilmesi ve aşı ile ilgili teşvik edici bilgilendirme haberlerinin yayınlanabileceği bir araç geliştirdi.

Facebook, Hindistan ve ABD gibi nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerde hizmete alınan araç resmi kurumlarda kullanılacak.​


Sağlık otoriteleri için geliştirilen son araç ile halkın kafasındaki soru işaretlerinin giderilmesi, yalan haberlerin sosyal medya platformundan kaldırılabilmesi ve Covid Aşısı ile ilgili detaylı bilgiler paylaşılarak, aşıya özendirme işlemi sağlanması hedefleniyor.

Okumaya devam et...
 

Theaa

Uzman Üye
Uzman Üye
Ülke ülke işlem yapmaları çok sıkıcı, takip etmekte güçlük çekiyoruz. Bir dünya geliştirme yapan, yeni araçları piyasaya sunan Facebook hakkında ele alınması gereken daha bir çok konu olduğunu düşünüyorum.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.