Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi CoinDesk, kripto borsa platformu Bullish tarafından satın alındı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
FTX çöküşü piyasadaki çoğu kişi ve kurum gibi CoinDesk'in çatı şirketini de olumsuz yönde etkilemişti. Paylaşılan bilgilere göre; CoinDesk, kripto borsası Bullish tarafından satın alındı. Satın alma anlaşmasının finansal detayları henüz açıklanmadı. Ancak ödemenin tamamen nakit olarak yapıldığı bilinmekte.

CoinDesk, bu satın alma ile Bullish'in bağımsız yan kuruluşlarından biri olarak konumlanacak. Bu kapsamda satın alma, CoinDesk'in mevcut yönetim ekibini etkilemeyecek. Buna ek olarak Wall Street Journal'ın eski baş editörü Matt Murray liderliğinde bir editoryal komite oluşturulacak.

CoinDesk ve FTX çöküşü​


CoinDesk, FTX'in bilançosundaki açıkları ilk olarak gündeme getiren yayındı. Ancak bu durumun akabinde yaşananlar, çatı şirketi Digital Currency Group'a (DCG) faydadan çok zarar getirdi. Kripto odaklı bir VC olan DCG, CoinDesk'i 2016 yılında 500 bin dolara satın almıştı. DCG'nin yan kuruluşu olan kripto kredi platformu Genesis ise FTX'e bağlı fonlara sahipti. Bu da kurumun çöküşüne yol açtı.

Genesis Eylül ayında ödenmemiş 620 milyon dolarlık krediyi geri almak amacıyla DCG'ye dava açtı. Bu esnada New York Başsavcısı Letitia James, hem DCG hem de Genesis'e dava açtı. Letitia James'in iddialarına göre; şirketler, yatırımcıları yanlış yönlendirdi ve 1 milyar doların üzerinde kayba neden oldu.

DCG'nin kurucusu Barry Silbert, paylaştığı bir gönderi ile CoinDesk'i tüm zamanların en iyi yatırımı olarak tanımladı. Paylaşılan bilgilere göre ilk olarak Ocak ayında şirketi satmak için alıcı arayışına başlayan CoinDesk, uzun süren bu arayış boyunca küçülmeye gitmek durumunda kaldı. Bu nedenle şirket, Ağustos ayında çalışanlarının yüzde 16'sını işten çıkardı.

Bullish'in yöneticisi Tom Farley, yaptığı açıklamada satın alma sonrasında şirketin, CoinDesk'in öne çıktığı alanlarda büyümesini hızlandırmak için sermaye desteği sağlayacağını ifade etti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.