Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Coinbase, 5 Kripto Parayı Listeleyerek Japonya’da Açılıyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase; regülasyonlarının çok sıkı olduğu Japonya piyasasına giriyor!
ABD’de son dönemde yaptığı atılımlarla dikkat çeken Coinbase borsası dünyaya açılıyor. Borsa, en büyük finans gruplarından olan 350 yıllık geçmişiyle Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklık kurdu. Borsa için ilk etapta 5 kripto para işlemine izin verilecek.

Son dönemde çok ciddi regülasyonların devreye girdiği Japonya piyasasına giren Coinbase, bu adım için ülkenin en büyük bankacılık kurumu olan MUFG ile anlaştı.Coinbase’in konu ile ilgili yaptoğı açıklamada; “Küresel stratejimiz doğrultusunda Japonya’da regülasyonlara tam uyumlu, kullanımı kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefliyoruz” dedi.

Borsa;

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Ether (ETH)
  • Stellar Lumens (XLM)
  • Litecoin (LTC)

ticareti ypacak. Ancak daha sonra gelişmiş işlemlerden kurumsal firmalara kadar birçok hizmet sunmaya başlayacak. Coinbase’e Japon piyasasında en büyük destek ise 350 yıllık tarihiyle MUFG Grubu’ndan geldi.

Ülkede 40 milyon müşterisi olan banka; Coinbase’e direkt olarak para yatırma hizmeti sunacak. Hizmetin adı “MUFG çabuk para yatırma” olacak. Coinbase, haziran’da Japon regülasyon kurumu FSA’den onay da almıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Coinbase, 5 Kripto Parayı Listeleyerek Japonya’da Açılıyor! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.