Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

CBDC için Ukrayna’dan Bir Destek Daha

B

Buğra Töge

Misafir
Ukrayna CBDC için çalışmalara devam ediyor.

Eylül ayının başında Ukrayna’da kripto paralar ile ilgili önemli bir yasa kabul edilmişti. Çalışmalara hız kesmeden devam eden Ukrayna devleti bu sefer de kripto para sektörünün gelişimini desteklemeye devam ediyor.

Ukrayna Merkez Bankası (NBU) Eylül ayının başında yayınlamıştı. Bu düzenleme ile dijital varlıklarla ilişkili yeniliklerin önemini vurgulamış ve bu alandaki politikaların temel ilkelerini belirlemişti. Böylece ülkedeki teknolojik ilerlemenin ve finansal hizmetlere erişimin gelişeceği bekleniyordu. Ayrıca Ukrayna Merkez Bankasının kripto para ve dijital varlıkları desteklemesi ile ödeme pazarının daha fazla gelişmesi ve sektöre girecek yeni girişimler üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip.

Yeni yapılan bir açıklamada ise NBU, Ukrayna grivnasının tek yasal para birimi olmaya devam edeceğini ancak bunun yanına dijital paraları teşvik etmeye devam edeceklerini açıkladı.

Ukrayna Merkez Bankası CBDC geliştirme aşamasında uluslararası örnekleri yakından takip ettiğini özellikle belirtiyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.