Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Cardano, Solana ve Avalanche: 2023’te Neler Bekleniyor?

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
C-Web-sitesi-9.jpg

Uzmanlar, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) için 2023 yılı tahminlerinde bulundular. İşte detaylar..

2022’de söylenildiği gibi, Ethereum’un (ETH) rakipleri kötü bir yıl geçirdi. 2021’in önemli olayları olmalarına rağmen, son dönemlerde diğer altcoinlerle birlikte ayı piyasasından olumsuz etkilendiler. Ancak bu durum 2023’te farklılık gösterir mi?

Cardano (ADA)​


İlk sırada kripto para piyasasının eski altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) yer alıyor. 2017 yılında piyasaya sürülen Cardano, blockchain endüstrisindeki en güçlü topluluklardan birine sahip. ADA, 2022’de geçen yılın Eylül ayında görülen ATH seviyesinin yüzde 90’ından fazlasını kaybetmesine rağmen, piyasadaki ilgi çekici staking programlarından biriyle ağ doğrulayıcılarını sürdürdü.

Ayrıca Cardano, 4.000 akıllı sözleşme sınırını geçmeyi başardı ve kripto piyasasındaki en gelişmiş blok zincirlerinden birine sahip olarak geliştiricilerin altcoin’e olan ilgilerini sürdürdüklerini kanıtladı. Solana’nın dev düşüşünün hemen ardından, kripto para birimi kapitalizasyonda büyümek için daha da fazla alan kazandı.

Üstelik, bir stablecoin’in karanlık yüzü de Cardano’ya sorun yaşatır. 2022’de kripto piyasası, istikrarlı varlıklarla çalışan projelerin nasıl zarar gördüğünü gözlemledi, çünkü bir token’ın ABD doları ile paritesini korumak kolay bir iş değil. Waves, Terra Classic ve Tron, stablecoin’leri nedeniyle büyük bir başarısızlık gösterdi ve bu, gelecek yıl ADA’yı bağlayan dezavantaj sağlar.

Solana (SOL)​


Solana, bu listede kendisini en çok yeniden keşfetmesi gereken altcoin ve yalnızca SOL’un sürekli ağ kesintileri yüzünden değil. Altcoin, Sam Bankman-Fried tarafından desteklenen bir kripto olduğu için net bir düşüş yaşadı.

Ethereum’dan sonra Solana’nın ağı bu piyasada liderliğini sürdürdü. Tabii ki, Solana’nın hızlı bir ağa ve düşük ücretlere sahip olduğu unutulmamalıdır, bu altcoin’e özgü olmasa da yine de çekici bir şeydir. Bu arada, 2023’te Solana yalnızca bu noktalara bağlı kalmaz çünkü bu, tokeni için bir yükseliş faktörü sağlar. Bu nedenle 2021’deki gibi yüksek seviyeler görülmeyecek gibi gözüküyor.

Avalanche (AVAX)​


2022 yılında yaşanan olaylardan olumsuz etkilenen kripto paralardan biri de Avalanche (AVAX) olarak yer alıyor. Avalanche’ın Ethereum rakibinin 2023’te öne çıkmasına yardımcı olabilecek önemli ortaklıklar ve yayınlar sağlar. Bunun dikkate değer bir örneği, Avalanche ile uyumlu olmasının yanı sıra, diğer EVM uyumlu blockchain ekosistemlerine uyarlanabilir olması.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano, Solana ve Avalanche: 2023’te Neler Bekleniyor? yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.