Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Bulut tabanlı ödeme geçidi Craftgate, 2 milyon dolar tohum yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Bulut tabanlı ödeme geçidi olarak karşımıza çıkan Craftgate'i ilk olarak geçtiğimiz yılın Ocak ayında sizlere aktarmıştık. 2020 yılında Craftbase ekibi tarafından hayata geçirilen ve son bir yıl içinde yüzde 1200 oranında büyüme yaşayan Craftgate, tohum yatırım aldığını duyurdu.

Craftgate tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 2 milyon dolar yatırım aldı. Craftgate'in 2 milyon dolarlık yatırım turu APY Ventures liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, APY Ventures'ın haricinde ise Ak Portföy Girişim Sermayesi ve Boğaziçi Ventures da katıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre Craftgate, APY Ventures'tan 1 milyon dolar, Ak Portföy Girişim Sermayesi ve Boğaziçi Ventures'tan ise 500'er bin dolar yatırım aldı. Craftgate tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 2 milyon dolarlık yatırım, ekibin büyütülmesinin yanı sıra pazarlama ve satış faaliyetlerinin artırılması için kullanılacak.

Çok iyi bir ekip, ürün ve teknolojik altyapıya sahip olduklarını belirten Craftgate kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Erdoğan, Türkiye'de finansal teknolojiler alanında uzun yıllardır biriktirdikleri tecrübeleri ile işletmelerin büyümesine destek olurken, ekibe, ürünlerine ve hayallerine inanan yatırımcıları ile güçlerine güç kattıklarını da dile getirdi.

2020 yılında Hakan Erdoğan, Lemi Orhan Ergin, Sabri Onur Tüzün ve Murathan Özcan tarafından kurulan Craftgate, işletmelerin sanal POS’larını, anlaşmalı ödeme/e-para kuruluşlarını ve alternatif ödeme yöntemlerini tek merkezden kolayca yönetmelerini sağlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.