Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Brezilyalı Bitcoin Kralı Kripto Para Çalmakla Suçlanıyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Brezilya federal polisi, dolandırıcılık suçlamasıyla Bitcoin Banco grubunun üyelerini ve liderlerini tutukladı.
Brezilya polisi, Bitcoin Banco grubu hakkında yapılan ihbarlar nedeniyle grup hakkında soruşturma başlattı. Toplamda 300 milyon dolar değerinde kripto para çaldığı düşünülen grubun bazı üyelerini polis düzenlediği operasyon ile gözaltına aldı. Dün, canlı olarak yapılan basın toplantısında Brezilya polis teşkilatı açıklama yaptı. Polis, iş insanı ve Bitcoin Kralı olarak bilinen Claudio Oliveira’nın grup lideri olduğunu söyledi. Binlerce kişiyi mağdur eden grup, 1.5 milyar real, yani yaklaşık 300 milyon doları zimmetine geçirdi.Brezilya polisinin “Daemon Operasyonu” adı verdiği operasyon; Curitiba ve Metropolitan bölgesinden yaklaşık olarak 90 federal polis memuru ile yürütüldü. Dolandırıcılık ve zimmete para geçirme iddialarıyla üç yıldır devam operasyon; toplanan istihbarat sayesinde başarıya ulaştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Brezilyalı Bitcoin Kralı Kripto Para Çalmakla Suçlanıyor! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam