Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Bluesky, herkese açıldığı ilk günde 850 binden fazla yeni kullanıcıya ulaştı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Bugüne kadar sadece davetiye ile kullanıcı alımı yapan Twitter (X) alternatifi Bluesky'ın, dün itibarıyla herkese açıldığını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise platformun sadece bir günde 850 binden fazla yeni kullanıcıya ulaştığı açıklandı ve böylece Bluesky'ın mevcut kullanıcı sayısı 4 milyonu aşmış oldu.

Platform, yaklaşık bir yıldır sadece davetiyeye özel beta sürümündeydi ve resmi olarak halka açıldığında 3 milyondan biraz daha fazla kullanıcısı bulunuyordu. Yeni kullanıcı sayısındaki artış, 2019'da Twitter'da bir iç proje olarak başlayan Jack Dorsey destekli platforma olan ilgiyi kanıtlıyor. Bir platformun davetiye ile kullanıcı alımı yapması ve "içeride neler oluyor" düşüncesi bile aslında bir ilgiyi beraberinde getiriyor. Bluesky'a olan ilginin en önemli nedenlerinden biri de kapalı sistemde olmasıydı.

Bluesky CEO'su Jay Graber
, platformun daha yavaş bir hızda büyümeyi amaçladığını, böylece ani büyüme dalgalanmalarının neden olabileceği ek baskı olmayacağını söyledi. Bu endişelerden bazıları geçtiğimiz gün ortaya çıktı çünkü faaliyetlerdeki artış, uygulamanın özel beslemeleriyle ilgili sorunlar ve gece boyunca kısa bir kesinti de dahil olmak üzere sitede bazı teknik sorunlara yol açtı. Şirkete göre kesinti birkaç saat içinde çözüldü.

Merkezi olmayan bir platform olarak Bluesky'ın kodu tamamen açık kaynak bir kod ve şirket dışındaki insanlara neyin nasıl inşa edildiğine dair şeffaflık sağlıyor. Geliştiriciler AT Protokolü üzerine kendi kodlarını bile yazabiliyor, böylece özel bir algoritmadan tamamen yeni bir sosyal platforma kadar her şeyi oluşturabiliyorlar. Bu da şirketi popüler rakiplerinden ayırıyor.

Görsel Kaynak: Depositphotos

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.