Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bloomberg Analistleri; ETH Hızını Korursa BTC’i Devirebilir!

E

elif tanriverdi

Misafir
Bloomberg Intelligence analistlerine göre Ether, bu yıl Bitcoin karşısında yakaladığı ivmeyi muhafaza ederse 2022’nin sonunda tahtından edebilir.

  • Bitcoin’i değer saklama aracı, Ethereum’u ise merkezsiz finansın yapı taşı olarak nitelendiren analistler; her ikisinin de değerinin artacağını düşünüyor.
  • Bloomberg Intelligence’ın eylül ayı için yayımladığı raporda, Bitcoin 100.000 dolar, Ether ise 5.000 dolar sayıları öngörüldü
  • Bitcoin’in, 2021’in başından beri %300’den fazla değer kazanmış Ether’ı izlerse; fiyatın 100.000 doların üstüne çıkabileceği belirtiliyor.
  • Özellikle geçen yılki arz kesintisi düşünüldüğünde, biz bunu yüksel bir ihtimal olarak görüyoruz. En büyük değer artışları hep halving-sonrasındaki yıllarda görüldü. Bitcoin’in 2021’de göreceği 4 katlık bir büyüme; 2013’teki 55 katlık ve 2017’deki 15 katlık büyümenin yanında küçük çaplı kalır dedi.
  • Halving; dolaşıma giren Bitcoin miktarını yarı yarıya düşürürken öbür tarafta yapılan Londra güncellemesi de dolaşımdaki Ether miktarını düşürmeye başladı.
  • Bloomberg Intelligence analistleri; NFT sayesinde daha çok talep görmeye başlamış ve internetin parası olabilecek Ether’ın enflasyon oranı; zamanla Bitcoin’in enflasyon oranının altına düşebileceğini belirtti.
  • Altyapı sağladığı sabitkoinler ile dijital dolar dominansına ev sahipliği yaptığı belirtilen Ether için; eğer Ethereum’un fiyat artışı bakımından Bitcoin’e karşı 2021’de gösterdiği hız korunursa; Ether’ın piyasa değeri 2022’nin sonuna doğru Bitcoin’in piyasa değerini devirebilir. Bizim grafiğimiz, böyle bir geçişin 2023’e doğru olabileceği şeklinde; daha gerçekçi bir öngörüde bulunuyor.” şeklinde açıklandı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.