Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bitcoin Grafiğinde 150 Bin Dolara Kadar Direnç Yok!

E

elif tanriverdi

Misafir
Dün 68 bin dolar barajını kırarak kendi rekorunu kıran Bitcoin; 100 bin dolar seviyesine ulaşıp ulaşamayacağı ise hala tartışma konusu. CNBC’nin programına katılan ABD’li analist Todd Gordon; Bitcoin’nin 150 bin dolar seviyesine kadar çıkacağını öngördü.

Bitcoin, ekim ayında yükselişe geçerek boğa sezonu başladı mı tartışmalarına sebep oldu. Öte yandan varlık yönetim şirketi Inside Edge kurucusu Todd Gordon; BTC’nin 150 bin dolar seviyesine kadar gitme şansı olduğunu açıkladı.

Analist Todd Gordon, yatırımcıların portföylerinin küçük bir kısmıyla kripto para almalarının iyi bir tercih olacağını şu sözlerle belirtti; “Şu anda önümüzde detaylı bir grafik olmasa bile, 2019’un en düşük bölgelerinden yükselen bir kanal hayal ettiğimizde, bu gidişatın devam edeceğini öngörebiliriz. 125 bin ilâ 150 bin dolar civarına kadar bir direnç bulunmuyor. Bu yüzden evet, bu seviyelere kadar çıkabilir. Ancak yine de herkes yatırımının çok küçük bir kısmıyla kripto para almalı. Benim portföyümün yüzde 3’ü kripto paralarda. Ethereum da dahil gerçekten geleceğe yönelik önemli kripto paralar var ancak volatiliteye ciddi şekilde dikkat etmek lazım”

Programdaki bir diğer uzman Chantico Global şirketinin CEO’su ve kurucusu Gina Sanchez ise; FED’in pandemi krizinden dolayı devam ettiği destek paketleri ve parasal genişleme stratejisinin bir noktadan sonra devam etmeyeceğini şu şekilde ifade etti;

“Ekonominin eski haline dönmesi ve canlanmasıyla birlikte FED de kendini geriye çekecektir. Destek paketleri ve parasal genişleme giderek azalacak. Tüm bunlar yükseliş için engel teşkil edecektir. Yaşadığımız yükselişteki en önemli sebeplerden biri de FED başkanı Powell’ın kripto paraları yasaklamayı düşünmediklerini söylemesiydi. Bu önemli bir tetikleyici unsurdu. Ancak Todd Gordon’un da dediği gibi portföyün küçük bir kısmıyla yatırım yapmak çok önemli.”

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.