Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bitcoin Enerji Tüketiminin Büyük Çoğunluğu Sürdürülebilir Enerji!

E

elif tanriverdi

Misafir
Bitcoin Madencilik Konseyi, Bitcoin enerji kullanımı ile ilgili açıklamayı yaptı. Açıklamaya göre Bitcoin’in sürdürülebilir enerji tüketimi oranı %56’a ulaştı.

MicroStrategy ve özellikle Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Bitcoin madenciliği şirketlerinden ulaşan Bitcoin Madencilik Konseyi, Bitcoin’in enerji tüketimiyle ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Bitcoin’in sürdürülebilir enerji tüketiminin %56’ya ulaştığını açıkladı.

Saylor, araştırmaya madencilik ağının %32’sinin dahil edildiğini bu nedenle söz konusu oranın beklenenden daha fazla olduğunu söyledi. Sözlerine; “Büyük oranda sürdürülebilir enerjiye döndük. Bunların çoğu güneş, rüzgar, jeotermal ve nükleer enerji.” şeklinde devam etti.

Bitcoin’in harcadığı enerjinin birçok ülkenin harcadığı enerjiden çok daha az olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Bitcoin’in çok enerji harcadığını söyleyenler aslında önemsiz seviyede enerji harcayan ülke ya da bölgelerle kıyaslıyor. Biz, BTC madenciliğinin tüm dünyada harcanan enerjiyle karşılaştırdık. Ve tüm dünyadaki enerji üretiminin %0.1’ini harcıyor. Bitcoin’in tüm dünyadaki enerji harcama oranı, ABD’de boşa harcanan enerjinin %2.8’ine eşit.”

Bitcoin madencilerinin Çin’den göçüne de değinen Saylor; “Çin’deki göç, eski cihazlarla olmayacak eski cihaz orada kalacak. Çünkü onları taşımak da çok maliyetli bir durum. Göç eden madenciler de operasyonlarını bundan sonra yeni cihazlarla yapacaklar.” dedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.