Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Binance'in ABD'li ortağından CZ'nin yönettiği şirkete gizlice 400 milyon dolar aktardığı iddia edildi

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Binance iddialara göre ABD'deki bağımsız ortağı olan Binance.US'den Changpeng Zhao'nun yönettiği bir şirket olan Merit Peak'e gizlice 400 milyon dolar aktardı. Bu arada Merit Peak'İn önemli bir piyasa yapıcı olarak konumlandığını belirtmekte fayda var.

Reuters'ın aktardığına göre, Binance'in ABD'deki ortağı Binance.US, 2020 yılında Merit Peak'e para aktarmaya başladı. Şirket, 2021'in ilk çeyreğinde Merit Peak'e 400 milyon doların üzerinde para gönderdi. Makalede iddiaların temeli, bankacılık kayıtlarına ve şirket mesajlarına dayanıyor.

Binance ise 2017'de Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance.US ve Merit Peak'in birbirinden bağımsız iki kurum olduğunu ifade ediyor. Bu noktada Binance.US yetkililerinin Merit Peak'e para aktarıldığından haberi olmadığını ekleyelim. Bu olay ortaya çıktığında, yetkililer endişelerini dile getirdi.

O dönemde Binance.US CEO'su olan Catherine Coley'e 2020'de gerçekleşen transferler sorulduğunda, Coley, bu transferlerin beklenmedik olduğunu belirtirken, kimsenin bu transferlerden söz etmediğini söyledi.

Binance.US konu hakkında sessizliğini korumayı sürdürüyor. Binance.US'den Merit Peak'e neden para aktarıldığı henüz bilinmiyor. Bununla beraber aktarılan miktarın kullanıcılara ait olup olmadığı da bilinmemekte.

ABD menkul kıymetler ve borsalar komisyonu daha önce Binance.US, Merit Peak, ve Changpeng Zhao bir diğer şirketi Sigma Chain AG arasındaki ilişkileri mercek altına almıştı. Bu yeni gelişmeler, ABD menkul kıymetler ve borsalar komisyonunun yeniden harekete geçmesine yol açabilir.

Özellikle FTX iflasından sonra pek çok bireysel yatırımcı, fonların ve kurumların güvenliği hakkında titiz bir yaklaşıma sahip. Hatta o dönemde FTX'in likidite problemlerini dile getiren Changpeng Zhao, şirketi satın almak için öne çıksa da; sonrasında geri adım atmak durumunda kalmıştı. Aynı dönemde sık sık kullanıcıları güvenli platformlar seçmeleri konusunda uyarmıştı.

Bu yeni iddiaların nasıl sonuçlanacağını ve piyasaya etkilerini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.