Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Binance, Singapur’daki Özel Borsadan Hisse Satın Aldılar!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Singapur’da regülasyon kurumundan hala lisans beklediği için Binance eylül ayında web sitesini kapatmıştı. Şimdi de Hg Exchange adlı özel bir menkul kıymet borsasının %18’lik hissesini satın alacağını açıkladı.
Hacim olarak dünyadaki en büyük kripto para borsası olan Binance; kripto para merkezi olmaya çalışan ama önünde uzun bir lisans süreci bulunan Singapur’daki yatırımına devam ediyor. Ülkedeki kurum olan Binance Asya Hizmetleri (Binance Asia Services) adlı şirket, Hg Exchange’in %18’lik hissesini satın alacağını duyurdu.

Singapur merkezli olan ve Ziliqa blokzinciri üzerinde inşa edilen Hg Exchange (HGX) özel bir menkul kıymet borsası ve özel şirketlerin token’laştırılmış hisselerini satıyor. Bu hisselerin yanı sıra HGX; emlak, şarap ve sanat eserleri gibi alternatif varlıkların dahi işlemlerine izin veriyor.

Binance, Singapur ayağına ağustos ayında CEO olarak getirdi. Singapur Para Otoritesi’nde 13 yıl kurumsal finans direktörü olan Richard Teng, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu; “Kripto para endüstrisi ve geleneksel finans ürünleri birleşmeye devam ediyor. HGX ile bir araya gelmemiz sayesinde blok zinciri teknolojisinin desteklediği ürün ve hizmetler sunumumuzu daha da geliştirmek istiyoruz.”Singapur Para Otoritesi tarafından lisans verilen bir şirket konumundaki HGX; aynı zamanda tanınmış piyasa operatörü (RMO) lisansı var. RMO lisansı, dijital varlıkların, token’ların veya menkul kıymetlerin işlemine izin veriyor.

2019 yılında Singapur merkezli PhillipCapital, PrimePartners ve Fundnel tarafından kurulan HGX’in; %18’lik hissesi için ne kadarlık ödeme yapılacağı hakkında hiçbir bilgi verilmedi.

Binance’in HGX borsasına yaptığı yatırım, borsanın Singapur Para Otoritesi’ne olan; lisans başvurularını geri çekeceği yönünde çıkan haberlerin ardından gelmesi dikkat çekti. Borsanın, küresel merkez kurulumu için Singapur dışında yer aradığı; bu nedenle ülkedeki lisans başvurusunu geri çekeceği iddia edilmişti.

Binance borsasının bir sözcüsü bu iddialarla ilgili; şirketin iddia ya da dedikodular konusunda yorum yapmadığını söyledi. Binance Asia, şu anda Singapur Para Otoritesi’nden ülkede hizmet vermek için lisans bekliyor.

Elon Musk’tan Binance CEO’suna Dogecoin Sorusu!​


Elon Musk, lider kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya; kendisine gelen şikayetlerden sonra Dogecoin müşterilerinin durumunu sordu. Haberin devamı için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance, Singapur’daki Özel Borsadan Hisse Satın Aldılar! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.