Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Binance Reuters’ın Haberini Yalanladı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Binance Reuters-ın Haberini Yalanladı

Reuters’ın 2.35 milyar dolarlık yasa dışı paranın Binance üzerinden aklanması haberi Binance tarafından yalanlandı.

Reuters’ın haberinde Binance’in bilgisayar korsanları, dolandırıcılar ve uyuşturucu kaçakçıları için adeta bir merkez haline geldiği iddia edilmekteydi.

Crystal Blockchain tarafından sağlanan verilere dayandırılan haberde; Hydra isimli Rusça bir sitenin uyuşturucu alıcı ve satıcıları tarafından 2017’den 2022’ye kadar Binance borsası aracılığıyla tam 780 milyon dolar değerinde işlem yapıldığı kaydediliyordu. Ayrıca Alman polisinin, mağdurların toplam 750 milyon avro (800 milyon dolar) kaybetmesine neden olan yatırım sahtekarlığına yönelik yaptığı araştırmalarında, suçluların elde edilen gelirin bir kısmını aklamak için 2020’de Binance borsasına yöneldiklerini fark ettikleri de ifade edildi.

Reuters ayrıca ülkenin en ünlü sanal korsan gruplarından Lazarus’un; Eylül 2020’de Slovakya merkezli kripto para borsası Eterbase’den çaldığı yaklaşık 5,4 milyon dolarlık kripto parayı aklamak için Binance borsasını kullandığını öne sürdü. Reuters Ocak ayında da Binance borsasının kullanıcıları aracılığıyla kara para akladığını yazmıştı.

Binance’in baş iletişim sorumlusu Patrick Hillmann, Reuters’in iddialarına yönelik yaptığı açıklamada herhangi bir yasa dışı fonun izlenmesini, dondurulmasını, geri kazanılmasını ve/veya hak sahibine iade edilmesini sağlamak için işlem izleme ve risk değerlendirmeleri kullanıldığını ifade etti. Ayrıca Rusya da dahil olmak üzere kripto para birimleri kullanan suç ağlarını tespit etmek için kolluk kuvvetleriyle yakın temasta çalıştıklarını bildirdi.

Öte yandan Binance cephesi, Forbes‘a yaptığı başka bir açıklamada; Reuters tarafından yayınlanan haberi “2019’dan kalma güncel olmayan bilgilerin ve doğrulanmamış kişisel ifadelerin kullanıldığı, son derece yanlış bilgilerin aktarıldığı bir haber” olarak nitelendirdi. Ayrıca şu ifadelere de yer verildi;
“Gerçek şu ki Binance, finans teknolojisi endüstrisindeki en katı kara para aklamayı önleme (AML) politikalarına sahip ve kolluk kuvvetlerinin siber ve finansal suçlarla başa çıkmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynuyor. Haberin yayımlanmasından bu yana, dünya genelinde işbirliği yaptığımız kolluk kuvvetlerinden büyük bir destek aldık.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance Reuters’ın Haberini Yalanladı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.