Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Binance CEO’sundan Duyuru: 5.8 Milyon Dolar Kurtarıldı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Binance CEO-sundan Duyuru: 5.8 Milyon Dolar Kurtarıldı

Mart ayı sonunda Axie Infinity’nin Ronin ağından 170 binden fazla Ethereum çalan hacker’lar bir bölümünü Binance’e taşıdı. Binance CEO’su Chagpeng Zhao ise yaptığı açıklama ile 5.8 milyon dolarlık kripto paraya el konulduğunu ifade etti.

Axie Infinity’nin Ronin köprüsünü hack’leyen kişiler, 5.8 milyon dolarlık kripto paraları Binance borsasına taşıdı. Binance, hack olayının yaşandığı ilk gün, ağ köprüsünden gelen işlemleri takip ederek Axie Infinity ekibine destek olacağını belirtmişti. Borsa üzerine düşeni yaparak kendi sistemine giriş yapan fonlara el koydu.

“Geçmişte de Yaptık”


Binance CEO’su “CZ” açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“DPRK hacker grubu, Axie Infinity fonlarını bugün hareket ettirmeye başladı. Bu fonların bir bölümü Binance’e aktarıldı ve 86 hesaba bölüştürüldü. 5.8 milyon dolarlık fon kurtarılmıştır. Biz bu tür adımları başka projeler için de geçmişte pek çok kez attık. Güvenle kalın”
Ne Olmuştu?


Axie Infinity oyunu için Sky Mavis tarafından özel olarak geliştirilmiş olan Ethereum ile bağlantılı yan zincir Ronin’den 173 bin 600 ETH ve 25.5 milyon USDC çalınmıştı. Hacker’ların fon çalma işlemlerine 23 Mart tarihinde başladığı fakat 29 Mart’a kadar kimsenin olayı farkına varamadığı ortaya çıkmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance CEO’sundan Duyuru: 5.8 Milyon Dolar Kurtarıldı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.