Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Binance, ABD anlaşmasının ardından yüzde 30 büyüme gösterdi

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Kripto para altyapı sağlayıcısı ve blok zinciri ekosistemi Binance, 170 milyonu aşkın kullanıcısıyla, geçen yıla göre yüzde 30 büyüme gösterdi.

Binance'in ABD’deki regülatörler ile 2023’ün Kasım ayında anlaşmaya vardığını hatırlatalım. Bu anlaşmanın ardından Binance, DefiLlama verilerine göre, 4.6 milyar dolarlık net giriş elde etti. Ayrıca platform, Ocak ayında da Kasım 2022’den beri görülen en yüksek giriş olan 3.5 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Binance’in varlıkları, yeni CEO Richard Teng’in atanmasından önceki seviyeyi 10 milyar dolar aştı. Böylece Binance’in varlıkları yeniden 80 milyar doları geçti. Paylaşılan bilgilere göre; 2023'ün Ekim ayındaki yönetici değişiklikleri ve anlaşmaların ardından, Aralık ayında işlem hacmi açısından yüzde 70’lik bir artış görüldü. Aralık ayı, yılın en iyi ayı olarak öne çıktı.

Anlaşmadan bu yana kurumsal yönetim yapısını güçlendiren Binance, süreç, teknoloji, süreç ve uyumluluk alanlarına yatırım yapmaya devam ediyor. Şirketin paylaştığı bilgilere göre Binance, 2023 yılında önceki yıla göre yüzde 35 artışla, 213 milyon dolardan fazla bütçe ayırdı. Şirket, dünya çapında 18 bölgede, bugüne kadarki en yüksek lisans, kayıt ve yetki sayısına ulaştı.

Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan, Binance’in karşılaştığı zorlukları aşarak, uzun vadeli büyüme için stratejik bir konuma geldiğini vurguladı:

“Binance, yenilikçi bir vizyonla, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor ve yeni bir gelişme ve büyüme dönemine giriyor. Kullanıcılara olan bağlılığımız, Türkiye ve dünyada finansal özgürlük misyonumuzda çok önemli bir rol oynuyor. Böylece, büyüyen topluluğumuzun güvenini sürdürüyoruz. Sektörümüz, Web3 ekosisteminin gelişimi ve dijital varlıkların yaygınlaşması için büyük bir ivme kazanıyor.”

Binance Research’ün 2023’ün Kasım ayında yayınladığı “Türkiye’nin Kripto Görünümü” raporundan öne çıkanları sizlere daha önce aktarmıştık. Rapora göre; Türkiye, işlem hacmi bakımından dördüncü büyük pazar olarak öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye, Chainalysis’in Küresel Kripto Benimseme Endeksi 2023’te 12. sırada yer aldı. Son 3 yılda, Türkiye'de kripto para benimseme oranı ise yüzde 16’dan yüzde 40’a çıktı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.