Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Başkan Bukele Açıkladı; El Salvador’dan Yeni Bitcoin Alımı!

E

elif tanriverdi

Misafir
El Salvador’da Bitcoin 7 Eylül tarihinde ülkenin yasal para birimi haline geldi. İlk olarak 400 BTC alımı yapıldı daha sonra yaşanan düşüş nedeniyle 150 BTC daha eklendi. Bugün ise bir kez daha alım yaptı ve toplam Bitcoin sayısını 700’e çıkardı.

El Salvador, dünyada Bitcoin’i yasal para haline getiren ilk ülke. Ve BTC’de gelen fiyat düşüşüyle beraber yeni bir alım yaptığını açıkladı. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan devlet başkanı Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklamada 150 Bitcoin daha aldıklarını şu sözlerle açıkladı; “Dipten aldık. 150 yeni koin! El Salvador’un şu anda 700 koin’i var. Eğer dipten alırsanız, sizi yenemezler. Başkan tavsiyesi…”

7 Eylül’de toplam 400 BTC alan Bukele, kısa süre içinde gelen fiyat düşüşüyle 150 BTC daha ekledi. El Salvador’un bu alımı, Bitcoin yaklaşık 43 bin dolar civarındayken yapılmıştı.

Ülkesinde bir kısım tarafından Bitcoin’in yasal para ilân edilmesi sebebiyle protesto edilen Bukele; daha önce yaptığı birçok açıklamada da, bu kararlarından asla geri dönmeyeceklerini söylemişti.

10 Eylül tarihinde bölgesel olarak insan hakları ve şeffaflık organizasyonu olan Cristosal; ülkenin Bitcoin alımlarıyla ilgili Sayıştay’a şikayette bulunmuştu. Kurumdan gelen talebi araştırmak üzere olumlu karşılamıştı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.