Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bankalara, Kripto Para Hizmetlerini Eklenmeye Devam Ediyor

A

Aylin Canel

Misafir
Bankalara, Kripto Para Hizmetlerini Eklenmeye Devam Ediyor

Bankalar son zamanlarda, verdikleri hizmetlere kripto paraları da eklemeye başladı. Kripto paranın son dönemde artan popülerliği , kuruluşları bu alanda geri planda kalmamaya itti.

Bir Alman çevrimiçi bankası olan N26’da bu yıl kripto para ticaretine gireceğini duyuran bankalardan oldu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Max Tayenthal yaptığı duyuruda; küreselleşme yerine kripto paraya odaklanmanın daha iyi bir fikir olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ocak 2021 itibariyle 7 milyondan fazla müşterisi olan N26 bu hizmetleri başlatmadan İngiltere ve ABD’de ofisler açarak genişleme kararı almıştı. Ancak son alınan bu karar neticesinde banka, İngiltere’de ve ABD’deki faaliyetlerine son vermek zorunda kaldığını açıkladı.

Max Tayenthal Financial Times’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Şirketi ABD’de piyasaya sürmek yerine, kripto para piyasası işi kurmak daha akıllıca olabilirdi.

Banka geçtiğimiz yıl 7.8 milyar değere sahipti. Gidişatın başarılı bulunmasına karşın Alman düzenleyicisi Bafin; gördükleri düzenleyici baskının şirketin daha büyümesinin önüne geçtiğini belirtti.
Alman düzenleyici, son bir yıl içinde kontrol altında olan şirkete her ay kabul edebileceği müşteri sayısı sınırı koydu. Bu sınır şirketin sunduğu hizmetlerden yararlanmak için yalnızca 50 bin müşteriye oturum açma imkanı sunuyor. Yetkililer, N26’nın büyümesini etkileyen bu sınırı kaldırmak için şirketin düzenleyicilerle birlikte çalışabileceğinden bahsediyor. Şirket yöneticisi ise konu hakkında; düzenleyici kurallara karşı bir planlarının olduğunu ifade etti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Bankalara, Kripto Para Hizmetlerini Eklenmeye Devam Ediyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam